Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Parti grubunda Kürt vekile bağırdılar

02.11.2011 10:00
CHP'nin dünkü grup toplantısında basına kapalı olan bölüme KCK tartışması yaşandı..

CHP'li milletvekillerinin bir süredir TBMM grup toplantısı öncesinde yaptığı 'kapalı görüşmeler' ilginç tartışmalara sahne oluyor. Alınan bilgilere göre, dünkü toplantıda 'KCK tartışması' yaşandı. Partinin önemli isimlerinden Parti Meclisi (PM) üyesi Binnaz Toprak, yaptığı konuşmada son KCK operasyonlarını eleştirdi.

ERSANLI VE ZARAKOL'A DESTEK BİLDİRİSİ

Operasyon kapsamında BDP PM üyesi Prof. Büşra Ersanlı ile yazar Ragıp Zarakolu'nun da tutuklandığını anlatan Toprak, bu olaya parti olarak tepki göstermeleri gerektiğini belirtti. Bu yönde bir metin hazırladığını da belirten Binnaz Toprak, bu metnin önce değerlendirilmesi, ardından partili milletvekillerinin imzasına açılması daha sonra da bir bildiri olarak yayınlanmasını istedi.

BAZI ARKADAŞLAR PARTİ ÇİZGİSİYLE BDP ÇİZGİSİNİ KARIŞTIRIYOR

Toprak'ın önerisine bazı milletvekilleri destek verirken, grup üyelerinin büyük çoğunluğu karşı çıktı. CHP Antalya Milletvekili Gürkut Acar, Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu'nun da son PM toplantısında BDP'nin önerilerine benzer bazı talepleri 'CHP önerileri' gibi gündeme getirdiğini savunarak, "Bazı arkadaşlar parti çizgisi ile BDP çizgisini birbirine karıştırıyor." diye konuştu. Bazı üyeler de Toprak'a "Burası dernek değil, partidir." diyerek tepki gösterdi. Toprak'ın "En azından başkan lehte ve aleyhte söz versin, bunu değerlendirelim, oylayalım." önerisi de dikkate alınmadı.

Bu haber toplam 1860 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri