Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KCK’dan ders: ‘Ya sen öldürürsün ya o’

21.11.2011 08:45
KCK’nın örgüt içi eğitim verdiği ‘Siyaset Akademi’lerinde verilen dersler terör örgütünün stratejisiyle paralellik taşıyor: Ya sen öldüreceksin ya o öldürecek.
PKK’nın şehir yapılanması KCK soruşturması kapsamında İzmir’deki ‘Siyaset Akademesi’nde yapılan teknik takibe takılan konuşmalarda, derslere katılan gençlere, PKK ile BDP’nin beraber olduğu, PKK’ya nasıl eleman kazandırılacağı, Kürtler için ‘Ya sen öldüreceksin ya o seni öldürecek’ durumu yaşandığı, PKK’nın ve önderliğin üst yapı olduğu, Kürdistan devrimini yapmak için silah, gerilla ve ordu gerekliliği ve Zerdüştlük gibi dersler verildiği öğrenildi.
 
PKK’yı savunmayan barınamaz
 
Soruşturma kapsamında tutuklanan ve daha önce BDP milletvekili adayı olan N.Ö, “PKK’nın ortaya koymuş olduğu siyaseti, ideolojisini, biz legal alanda, taktik alanında yürütüyoruz. Partide zaman zaman işte ya ‘biz şunu yapmayalım’ falan deniliyor ya. İşte o taktiktir arkadaşlar. Aslında yani ideolojik olarak bunun ideolojisine aykırı duruş sergileyen arkadaş, çok barınmaz” diyerek PKK ideolojisini savunmayanın partide barınamayacağını ifade ediyor.
 
Ölüm dışında birşey olmayacak
 
Akademide verilen derslerin içeriği de gün yüzüne çıktı. Verilen derslerin, “Kürdistan tarihi”, “Abdullah Öcalan’ın Görüşleri”, “Örgüte Nasıl İnsan Kazandırılır”, “Karşı ve Yandaş Kişiler Arası İletişim”, “Demokratik Konfederal Yapının Oluşumu ve Özerklik”, “KCK Yapılanması”, “Kongre-Gel”, “Zerdüştlük” gibi derslerden oluştuğu, polisin teknik takibiyle elde ettiği ses kayıtlarıyla da belgelendiği iddia edildi. Zanlılardan eğitmen İ.G. verdiği derste, “Mesela çözüm olmadı, bir çatışmaya dönüştü... Orta yoğunluklu, bir çatışma. Ölüm dışında birşey ortaya çıkmayacak, ya sen öldüreceksin ya o seni öldürecek. Bağlantı yapıyor. Bak bu çok önemli. Heval bu hepimiz, her Kürt bireyi için çok önemli bir tespittir. Bu altı ay içinde bunun hazırlığının yapılması lazım” diyor. İ.G, “Devrim yapmak için silah, gerilla gerekiyor, ordu gerekiyor” diyerek PKK’yı savunuyor.
 
Misillemeler halka moral veriyor
 
Terör örgütü liderini “Peygamber” ilan eden konuşmaları olay yaratan eğitmen M.D’nin her konuşması da terör örgütü PKK ve lideri Öcalan’ı savunur nitelikte. M.D, “Türkiye’de Kürdistan sahasında mesela bizim bir arkadaşımız şehit düştüğü zaman, Türkiye sahasında çalışan bir arkadaşımız, gerilladan bir misilleme eylemi geliyor değil mi? Gerilladan gelen bu misilleme eylemi, halkın üzerinde büyük olumlu bir etki yaratır. Çünkü bir şahadet vardır. Ortada bir kayıp vardır ve dolayısıyla sen cevap olmak zorundasın. Yapılan misilleme eylemleri biraz böyledir” diyor.
 
ARDA YAVUZ / STAR 
Bu haber toplam 2734 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , , ,

ÖLÜMÜ GÖZE ALMAK ÇOK BÜYÜK BİR İŞ
yedidağınaslanı
ÖLÜMÜ GÖZE ALMAK ÇOK BÜYÜK BİR İŞ: Bu nedenle uğruna ölünen bir düşünce ölüme giden insanın beyninden ruhundan gönlünden silinmedikçe "BATAKLIK" olarak devam eder.
21 Kasım 2011 Pazartesi 13:35
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri