Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KCK sanıklarının kaçırılma ihtimaliyle güzergah değişikliği

02.08.2011 11:14
Terör örgütü PKK'yı da bünyesinde bulunduran KCK'nın Türkiye yapılanmasıyla ilgili davanın 24. duruşması Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülüyor.

Bingöl Cezaevi'nde tutuklu bulunan 5 sanığın, duruşma için Diyarbakır'a sevki kosununda ilginç bir durum yaşandı. Cezaevi aracının, Diyarbakır-Bingöl karayolunda terör örgütü PKK mensupları tarafından durudurularak sanıkların kaçırılacağı şüphesi üzerine güzergah değiştirildi. Sanıklar, Bingöl yerine Elazığ üzerinden Diyarbakır'a getirildi. Ayrıca, yol boyunca sıkı güvenlik tedbiri alındı.

Güvenlik güçleri dün gece, Bingöl Cezaevi'nde tutuklu bulunan 5 KCK sanığının duruşma için Diyarbakır'a sevk edilirken kullanacağı Bingöl-Diyarbakır karayolu yakınlarında 25 kişilik bir terörist grup tespit etti. PKK'lılar yol istikametinde aşIrı dağınık olduğu için operasyon yapılamadı. Saldırı ve KCK sanıklarının kaçırılma ihtimalini dikkate alan güvenlik güçleri, cezaevi aracının güzergahını değiştirdi. Sanıklar, Bingöl-Diyarbakır karayolu yerine Elezığ üzerinden mahkemeye gönderildi.

(CİHAN)

Kaynak:
Bu haber toplam 2348 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri