Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"KCK Okullarda Militan Devşiriyor"

11.10.2011 01:46
Milli Eğitim okullarında terör örgütü KCK-PKK, 15-20 yaşındaki gençleri örgüte kazandırmak için büyük bir propaganda uyguluyor. İşte adım adım gelen tehlike..

Aktifahaber/Özel

Turgut Özal Üniversitesi öğretim üyelerinden terör ve güvenlik uzmanı Yard. Doç. Dr. Mahmut Akpınar, Güneydoğu'da adım adım büyüyen bir tehlikeye işaret etti. Akpınar, KCK'nın bir çatı yapılanması olduğunu ve bir devlet gibi örgütlendiğini belgeleriyle ortaya koydoğu konuşmasında çok çarpıcı bir tespitte bulundu.

Akpınar, Güneydoğu'da Milli Eğitim'a bağlı okullarda KCK'nın dağa ve şehire militan devşirdiğini ve bunu da gerek PKK sempatizanı gerekse can ve mal güvenliği olmadığı için örgütten korkan öğretmenler eliyle yapıldığını iddia etti.

İşte Mahmut Akpınar'ın KCK ile ilgili şok analizi;

Elinde silah olan dağdaki örgütten daha tehlikeli olan bir gelişme var. KCK denilen yapı, devlete paralel yapısıyla şu anda 18-20 yaşındaki gençleri ciddi anlamda dönüştürüyor, militanlaştırıyor. KCK sözleşmesinde olduğu gibi örgüte bağlı “yurttaşlar” haline getiriyor.

Bölgedeki Milli Eğitim okulları ve YİBO'larda görev yapan öğretmenlerimizin yaklaşık yüzde 85’i bölge insanı. Bölge insanları örgüt karşısında dirençli değiller. Bir kısmı sempatizan, bir kısmı da aileleri orada olduğu için örgüte direnç gösteremiyorlar. Örgütün isteklerini can ve mal emniyeti olmadığı için yapmak zorunda kalıyorlar…

O bölgede şu anda Milli Eğitim’in okulları ve YİBO’lar dahil eğitim çağındaki çocuklarımız örgüte dağ ve şehir militanları olarak yetiştiriliyorlar. Bu konuda acil bir tedbirin alınması, öğretmenler arasında rotasyonun yapılması ve bir kısım sosyal ekonomik tedbirlerin alınmasına ihtiyaç var. Eğer bu duruma müdahale edilmezse bir süre sonra o bölgede açılan üniversitelerde bu durumda olabilir.

Çünkü Kürt gençlerini şoven ve aynı zamanda toplumsal ortak değerlerimizden, İslami değerlerden kopuk bir şekilde yetiştiriyorlar. Bu sürece tedbir alınmaması durumdan korkarım 5-10 yıl içerisinde o bölgede Türkiye Cumhuriyeti’ne tepkili, toplumdan kopuk, nefret duyan kontrol edilemez bir nesiller türeyecek. Bu durum, şu anki tehlikeden daha büyük bir tehlike olarak karşımızda duruyor.

 

Kaynak:
Bu haber toplam 2130 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri