Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KCK Operasyonları Esnafı Rahatlattı

17.11.2011 15:35
Bakan Hayati Yazıcı, KCK operasyonlarının önemi vurgu yaptı. Yazıcı, o operasyonlar sayesinde artık kepenklerin kapatılmadığını açıkladı.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, KCK operasyonlarının yoğunlaştığından bu yana terör örgütü PKK’nın esnafa baskısının azaldığını açıkladı.

NTV’de özel röportaj veren Bakan Yazıcı, KCK operasyonlarını yapılmadan önce PKK’nın terörist cenazeleri ve mitingleri bahane ederek bölge esnafına zorla kepenk kapattırdığını ama son yapılan operasyonlarla KCK’nın belinin kırıldığını ve PKK’nın esnafa baskısının azaldığını ifade etti.

KCK operasyonlarının önemine vurgu yapan Hayati Yazıcı, terör örgütünün artık kolay kolay kepenk kapattıramadığını, bunun da KCK operasyonları sayesinde olduğunu belirtti.

ŞIRNAK HALKI VE ESNAFI KCK’LILARA MEYDAN DAYAĞI ÇEKTİ

KCK operasyonları sonrası örgüt yandaşlarının baskısından kurtulan ve rahatlayan bölge halkı ve esnafı KCK’lılara geçtiğimiz günlerde meydan dayağı atmıştı.
Şırnak’ta önce esnaf sonra da Şırnaklılar, kendilerine kimlik kontrolü yapmak isteyen KCK’lılara geçtiğimiz günlerde “yeter artık” deyip meydan dayağı atmışlardı…

İşte Bakan Hayati Yazıcı'nın KCK açıklaması; 

KCK Operasyonlarının Somut Faydası 

 

Bu haber toplam 1450 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri