Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"KCK Operasyonlarını Eleştirenler Okumalı"

30.10.2011 18:57
"KCK operasyonlarını eleştirenler, Türkiye'nin vücuduna yeni kanser hücreleri zerk ediyorlar."

Bugün'den Gültekin Avcı, KCK'nın HPG adına yaptığı açıklamaları sorguladığı yazısında, 'PKK'nın KCK bünyesinde bir ideolojik cephe' olduğunu ifade etti. KCK'nın gençleri dağa çağırdığını belirten Avcı, KCK'nın bu eylemlerinin dahi operasyonların bugünkü yoğunlukta yapılmasını gerektireceğine dikkat çekti.

BDP'nin bir siyasi parti olmadığını belirten Avcı, "KCK'yı maskelemek ve dikkatleri üzerine çekmek için sahneye sürülen çekici bir mankendir." dedi ve bu partinin misyonunun "İşgal ettiği siyasal statünün hak ve imtiyazlarına dayanarak KCK'yı mümkün olduğunca demokratik siyasal alan içine gizlemek ve konuşlandırmak" olduğunu ifade etti.

İşte Gültekin Avcı'nın analizi:

PKK'nın sıkça çökertilen web sitelerinden birinde TSK'nın hava operasyonunda ölen üst düzey 7 teröristle ilgili KCK açıklaması vardı.

21 Ekim tarihli açıklama hâlâ sitede duruyor.

Hava operasyonunda ölen teröristlerden Rüstem Cudi KCK Yürütme Konseyi üyesiydi.

PKK'nın askeri aparatı olan HPG Askeri Konsey Üyesi Guhar Çekirge, HPG Askeri Konsey Üyesi Alişer Koçgiri de hava operasyonu sonucu ölenler arasındaydı.

Kalan 4 kişi PKK-HPG militanı.

KCK Yürütme Konseyi ne diyor açıklamasında?

"Bu değerli öncü konumundaki arkadaşlarımızın şahadeti bizler için ciddi bir kayıp ve acı verici bir olaydır. Bu değerli komutan ve savaşçı arkadaşlarımızın şahadetinden dolayı tüm Kürdistan halkına başsağlığı diliyoruz. Onların anısını, özgürlük mücadelesini yükselterek yaşatacağımız sözünü tüm kamuoyun önünde veriyoruz."

Çukurca'da 24 asker evladımızın haince şehit edilmesinden sonra KCK yine açıklama yaptı:

"Kürdistan halkının öz evlatları olan HPG komuta ve savaşçısının bu fedai ruhu ve performansı olduğu müddetçe hiç kimse Kürt halkının iradesini yok sayamaz ve istediği gibi saldırı yapamaz. Bu büyük devrimci eylemde şahadete ulaşan 7 HPG savaşçısının direnişi ve kahramanlığı büyük bir gerçeği ifade etmiş ve bu yiğitlerin şahsında büyük bir başarıya imza atılmıştır."

KCK, 24 askerimizin şehit olduğu Çukurca saldırısının, hava operasyonunda öldürülen HPG teröristlerinin anısı için gerçekleştirildiğini açıkça ilan etti.

KCK, PKK terör örgütünün askeri aparatı HPG adına neden açıklama yapıyor acaba?

Yapabilir zira PKK KCK bünyesinde bir ideolojik cephe.

KCK'nın bu açıklamalarını özellikle KCK operasyonlarını eleştirenler okumalı.

Hele KCK'nın şu ifadeleri her şeyi açıkça ortaya koyuyor:

"...Hareketimizin bütün komuta, kadro ve savaşçılarını, tüm değerli sempatizanlarını, gerillada ve serhildanda mücadeleye tüm gücüyle katılmaya, Kürdistan gençliğini gerilla saflarına katılarak kahraman şehitlerimizin anılarına sahip çıkmaya çağırıyoruz."

Açıklamaların hepsi PKK'nın veya PKK askeri aparatı HPG'nin değil KCK'nın açıklamalarıdır ey KCK körleri!

Gördüğünüz gibi KCK, Kürt gençlerini açıkça dağlara çağırıyor.

Siyaset veya piknik yapmak için değil.

Size hukukun gereği olan KCK operasyonlarını bile eleştirme haddi veren, demokratik sisteminizi koruyan güvenlik güçlerinizi kanlı bir şekilde kucağınıza vermek için çağırıyor.


Bu zamana kadar KCK diye bir şey bilinmeseydi de sadece bu açıklamalar görülseydi bile, KCK operasyonlarının bugünkü yoğunlukta yapılması gerekirdi.


Gazeteciliği, hukukçuluğu, aydın kimliği de bir tarafa bırakın.

KCK'nın bu açıklamalarını okuyan normal, orta zekâlı bir vatandaş KCK'nın PKK'dan daha vahim ve şümullü bir yapı olduğunu anlar.

Şunu artık herkes anlamalı.

BDP diye bir gerçeklik yoktur. Böyle bir siyasal parti de yoktur.

BDP, KCK'yı maskelemek ve dikkatleri üzerine çekmek için sahneye sürülen çekici bir mankendir.

BDP'nin misyonu; işgal ettiği siyasal statünün hak ve imtiyazlarına dayanarak KCK'yı mümkün olduğunca demokratik siyasal alan içine gizlemek ve konuşlandırmaktır.

Ayrıca KCK kadrolarında yoğun sayıda BDP siyasi kimliklerine görev verilmesinin sebebi, Selahattin Demirtaş ve Hasip Kaplan'ın söylemiyle "hepimiz mi teröristiz" imajıyla KCK soruşturmalarının ciddiyetini darbelemek ve terör örgütselliğine siyasal meşruiyet kazandırmaktır.


KCK operasyonları çok geç kaldı.

Umarım kanser metastaz yapmamıştır.

KCK operasyonlarını eleştirenler, Türkiye'nin vücuduna yeni kanser hücreleri zerk ediyorlar.

Prof. Büşra Ersanlı gözaltına alınmış.

Neymiş, acaba KCK operasyonları abartılıyor muymuş!

Profesör olunca tüm suçlardan ömür boyu beraat ilamı mı veriyorlar?

General fetişizminden kurtulduk şimdi de akademisyen fetişizmi mi?

Beklersiniz ve öğrenirsiniz Ersanlı'nın neden soruşturulduğunu.

Terör suçunu sadece elinde silah olanlar veya fiilen saldırıda bulunanların işlediğini kabul ederseniz, Öcalan'ı derhal serbest bırakmanız gerekir.

Murat Karayılan'ı elinde silah adam öldürürken gören var mı?


Ama yana yakıla arıyorsunuz adamı.

70.000 kişinin ölümüne imza atan Peru'daki Aydınlık Yol terör örgütünün lideri felsefe profesörü Dr. Guzman da elinde silah sağa sola ateş açmamıştı.

Bu haber toplam 1828 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri