Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

16 ilde eş zamanlı KCK operasyonu

13.01.2012 11:43
Sabahtan itibaren 16 kentte eş zamanlı KCK operasyonu yapılıyor. Çok sayıda kişi ile birlikte BDP MYK üyesi Bakırhan ve eski BDP'li vekil Kurtulan da gözaltında...

Gözaltına alınanlar arasında eski milletvekili Kurtalan da var. Son gelen bilgilere göre, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nde de arama yapılıyor.

Bu sabah birçok kentte PKK'nın şehir yapılanması olduğu iddia edilen KCK'ya yönelik bir operasyon daha başlatıldı. Operasyon kapsamında Ankara'daki KESK Genel Merkezi'ne de baskın yapıldı. KESK Genel Merkezi'nde bir KESK üyesinin ofisinin arandığı belirtildi.

İstanbul, Siirt, Batman, Şanlıurfa, Mersin, Diyarbakır ve Ankara'nın da aralarında olduğu 16 kente yapılan baskınlarda eski DEHAP Genel Başkanı şimdiki BDP MYK üyesi Tuncer Bakırhan, eski BDP'li vekil Fatma Kurtulan ve DİHA muhabiri Murat Çiftçi'nin de aralarında olduğu 20'den fazla kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

Leyla Zana'nın evinde de arama yapıldığı öğrenildi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nde arama

Terör örgütü PKK'nın şehir uzantısı KCK operasyonu kapsamında Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı binasında arama yapılıyor..

İstanbul'da KCK operasyonu: 15 gözalı

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından Anadolu'daki bazı iller ve İstanbul'da yürütülen terör örgütü KCK operasyonunda, İstanbul'da 15 kişi gözaltına alındı.

Adana BDP İl Başkanlığı binasında arama yapılıyor

Adana BDP İl Başkanlığı binasında arama yapılıyor. Çevik polis desteği ile yapılan operasyonlarda gözaltıların artabileceği ifade ediliyor.

Van Belediyesi'nde KCK operasyonu

Van Belediyesi'nde de KCK araması yapılıyor. Operasyonda gözaltıların olduğu ifade ediliyor.

Siirt ve Şanlıurfa'da BDP binalarında arama

Siirt ve Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde BDP binalarında arama yapıldı. Siirt'te Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak'ın da evi aranıyor.

Nusaybin'de de arama var

Mardin'in Nusaybin ilçesinde de operasyon kapsamında aramalara yapıldığı öğrenildi.

Mersin'de KCK'dan 1 öğretmeni gözaltına alan polis BDP binasında arama yapıyor

Abdullah Biçer - Haber 7

Mersin'de BDP İl Başkanlığı'na operasyon düzenlendi. Sabahın erken saatlerinde gerçekleştirilen operasyon kapsamında parti binasında arama yapıldığı bildirildi.

Edinilen bilgiye göre, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün yürüttüğü bir soruşturma kapsamında BDP Mersin İl Başkanlığı'na operasyon düzenlendi. Sabah saatlerinde Terörle Mücadele Şubesi ekiplerinin çevik kuvvet polisleri desteğinde gerçekleştirdiği operasyonda, parti binasında arama yapıldı. Polis, İl Başkanı Musa Kulu'nun gözetiminde girdiği parti binasında çok sayıda evrak ve bilgisayarları incelemeye aldı. Operasyonun ardından BDP'li Akdeniz Belediye Başkanı Fazıl Türk de il binasına geldi. Parti binasındaki arama çalışmaları sürerken, operasyonun bir çok ilde devam ettiği ifade edildi.

 

Bu haber toplam 2084 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri