Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KCK Yapılanması Vekilleri ŞOK Etti

18.10.2011 11:12
Kızılcahamam kampında AKP'li milletvekillerine KCK brifingi veren Bakan Şahin'in açıklamaları vekilleri adeta şok etti: Milletvekilleri biz bu kadar olduğunu bilmiyorduk dedi..

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Kızılcahamam kampında terör konusunda brifing verdi. Şahin’in özellikle KCK yapılanmasıyla ilgili sözleri vekilleri şoke etti. Birçok milletvekili, “Biz bu kadar tehlike olduğunu bilmiyorduk” dedi.

VERGİ AŞAMASINA GEÇİLDİ

Bakan Şahin’in verdiği bilgiler özetle şöyle: Terör örgütünün yasama, yürütme ve yargısı olan yeni örgütlenmesi KCK’dır. KCK bir üst yapıdır. Türkiye bölümü KCK-TM’dir. Anayasaları bile var. Anayasaları gizli değil, internette. Devlet olmayan devlet öngörmektedir. Aşiretler olarak örgütlenmişler. Anayasalarında bir önderlikten söz ediliyor. Her Kürt hangi ülkede olursa olsun KCK vatandaşı. Vergi bölümünü hayata geçirmeye çalışıyorlar. Mahalle, kent ve şehir yapılanmalarını tamamladılar. İstanbul ve İzmir gibi ilerde bile yapılanma söz konusu.

‘Silahla gelene gül uzatamayız’

Toplantıda AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner’in KCK operasyonlarını eleştirdiği öğrenildi. Metiner’in “KCK operasyonlarında gereken özen gösteriliyor mu? Eli silah tutan ile silah tutmayan ayrılıyor mu” sorularını yönelttiği bildirildi. Şahin’in bu soruya cevabı şöyle oldu: “AK Parti terörle mücadelede rüştü ispatlamıştır. Silahla gelene silahla cevap verilir. Silahla gelene gül uzatacak değiliz. Terörle mücadelede 90’lı yıllara dönmeyiz.”

Öcalan talimat VEREMiYOR

Bakan Şahin, Öcalan’ın 12 yıllık tutukluk döneminde örgüte talimat verdiğini belirtirken “Temmuz 2011’den itibaren avukatları ile görüşmesi durduruldu. Örgüte mesaj gönderemediği için bocalama ve ayrışma başladı” dedi.

KAYNAK BELEDİYELERDEN

BDP’li belediyeler KCK yapılanması içinde yer alıyor. Belediyelerden kırsal kesime para akışı gerçekleşiyor. BDP ve örgüt yanlıları KCK’nın parçası olduklarını gizlemiyorlar. Bu örgüte giriş var çıkış yok.

bugün

Bu haber toplam 2372 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri