Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Keçiler PKK'lı teröristleri bezdirdi!

13.10.2011 13:41
Diyarbakır'ın Lice, Kulp ve Hazro ilçeleri arasındaki kırsalı mesken tutan PKK'lı teröristlerin başı keçilerle dertte. Nasıl mı işte cevabı?

Diyarbakır'ın Lice, Kulp ve Hazro ilçeleri arasındaki kırsalı mesken tutan PKK'lı teröristlerin başı keçilerle dertte.

Diyarbakır'ın Lice, Kulp ve Hazro ilçeleri arasındaki kırsalı mesken tutan ve son aylarda asker ve öğretmenleri kaçıran PKK'lı grubun bu bölgedeki köylüleri, keçileri için tehdit ettiği ortaya çıktı. İddiaya göre son olay Kulp'a bağlı Düzce Köyü'nde yaşandı.

Geçtiğimiz günlerde köye gelen PKK'lılar, köylüleri 'İHA'lara yakalanmamak için ormanlık alanda gizleniyoruz. Ancak ormana giren hayvanlarınız çalılık ve ağaç yapraklarını yiyerek bize gizlenecek yer bırakmıyor. Hayvanlarınızın ormana girmesini istemiyoruz. Keçilerinizi ya kesip yiyin ya da satın. Yoksa telef ederiz' tehdidinde bulundu. Bölgede yuvalanan ve köylerine yakın ormanlık alanda gizlenen PKK'lıların baskısı nedeniyle bazı köylüler hayvanlarını ucuz fiyata satmaya başladı. Bazıları da dağ yerine köyün yakınındaki bölgede otlatmaya başladı.

HALA 4 REHİN VAR

Köylülerden gelen şikayet üzerine güvenlik güçleri özellikle Kulp, Hazro ve Lice üçgenindeki kırsal alanda operasyonları sıklaştırdı. Bu bölgedeki PKK'lıların elinde hala 4 rehin var.

Akşam

 
Bu haber toplam 7836 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri