Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Keçiören Belediyesinden bir ilk!

06.09.2011 08:03
KEÇİÖREN BELEDİYESİ ANKARA’DA ÜNİVERSİTE KAZANAN ÖĞRENCİLERE KAPILARINI AÇTI

Keçiören Belediyesi bir ilke imza atarak, Ankara’da üniversite kazanan öğrencilere ve engellilere kapılarını açtı.

 

Yurdun dört bir köşesinden üniversite kazanan öğrencilere ve engellilere başta konaklama ve rehberlik olmak üzere birçok imkan sunan belediye, “Gurbette ilk gün zordur, gelin kolaylaştıralım” sloganıyla basılan afişleri Türkiye’nin dört bir yanındaki otogarlara, tren garlarına ve Esenboğa Havaalanına dağıttı.

 

Öğrenciler, Ankara’da Keçiören Belediyesi personeli tarafından karşılanıyor ve ulaşım, konaklama ve yemek hizmeti veriliyor.

 

Konuyla ilgili açıklama yapan Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, “Başka bir ilde üniversite kazanan öğrenciler, büyüklerimizin deyimiyle altın bileziği kollarına taktılar. Bununla birlikte ailelerinden ve şimdiye kadar yaşadıkları çevreden ayrı bir yaşantı sürdürecekler. Çeşitli sıkıntılarla karşılaşabilecekleri gibi, kimi sorumlulukları taşımakta da zorlanabilirler. Bu noktada Keçiören Belediyesi olarak bizler, geleceğimizi aydınlatan gençlerimizin ve engellilerimizin sıkıntılarını bir nebze olsun azaltmak için çocuklarımıza gurbette aile sıcaklığını bulabilecekleri bir ortam hazırladık. Türkiye’nin dört bir yanından Ankara’da üniversite kazanan öğrencilerimize ve engellilerimize kapılarımızı açtık. Ailelerimizin gözü arkada kalmasın, evlatlarınız önce Allah’a sonra da bize emanet…”

 

Başak Medya Ajans 

Bu haber toplam 4904 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri