Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Kemal Abi'ye Suriye ve Somali Dersi

15.08.2011 13:12
Kemal Kılıçdaroğlu duruyor duruyor, sonra dilinin paçasını sıvayıp kendisine hepten yabancı konulara dalıyor ki, resmen akıllara ziyan!

Star Yazarı Aziz Üstel, bugünkü yazısında CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Suriye açıklamalarını eleştirdi. Somali'ye gideceğini açıklayan Kılıçdaroğlu'na ülke ve sorunları hakkında da bilgiler veren Üstel, Kılıçdaroğlu ile dalgasını geçti.

İşte Üstel'in yazısı:

Kemal Kılıçdaroğlu duruyor duruyor, sonra dilinin paçasını sıvayıp kendisine hepten yabancı konulara dalıyor ki, resmen akıllara ziyan!

Ahmet Davudoğlu’nun ziyareti sonrası Esad tanklarını Hama’dan, hani Yunus Emre’nin şiirinde sözünü ettiği “dertli dolap” var ya Kemal Abi, hah işte o dertli dolabın bulunduğu kentten geri çekti.

Londra’da Kurulu “Suriye İnsan Hakları İzleme Grubu” adına Rami Abdülrahman, tankların Hama’dan çekildiğini, bunu kent sakinlerinin Türkiye’ye borçlu olduğunu söyledi. Ama biliyorum. Bunlar seni ilgilendirmiyor. Sen, “Biz Baas Rejimi’ne karışmayız!” diyor, her ne kadar kendi partinin dış politika uzmanı Onur Öymen hükümetin mekik diplomasisini övüyorsa da, “arkadaş öyle düşünüyor, biz böyle düşünüyoruz!” buyuruyor ve de hükümeti “Batı’nın taşeronu” olmakla suçluyorsun.

Kemal Abi, eğer Türkiye olmasa, Suriye, ikinci bir Libya faciası yaşayacaktı biliyor musun? Obama ikide bir Erdoğan’ı arayarak senin deyiminle “talimat” vermiyor. Washington Post’a göre, “Suriye konusunda dizginler sizin elinizde, diplomatik yollarla Suriye sorununu çözme girişimlerinizi destekliyoruz” diyerek teşekkür ediyor.

'BAAS REJİMİ' ZAYIFLATMAZ ÖLDÜRÜR

Ayrıca ne olduğunu galiba pek kestiremediğin “Baas Rejimi” örneğin Dr. Mehmet Öz’ün zayıflama rejimi falan değil! Baas Rejimi, adamı zayıflatmaz, öldürür! “Biz rejimlere karışmayız ama demokrasi gelsin Suriye’ye” açıklamasını sıradan vatandaş yapmaz gözünü sevdiğim!

Ha unutmadan, Somali’ye gideceğini söylüyorsun. Başbakan’la aynı gün Mogadişu’da olacakmışsın, yanından ayrılma sakın, hava alanının dışı pek güvenli değil diyorlar! Maazallah başına bir iş gelir; malum millet açlıktan bire kırılıyor! Rejimden falan da söz etme; Somali’de senin anladığın türden rejim mejim değil insanları bir deri bir kemik bırakan çünkü! Hadi iyi yolculuklar! 

Bu haber toplam 1732 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri