Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kemal Balonunu Kartel Şişiriyor

11.01.2013 11:50
Kartel medyası, kardeşi Celal Kılıçdaroğlu’nun İzmir’de bir inşaatta bekçilik yaptığının ortaya çıkması üzerine Kılıçdaroğlu hakkında dürüst politikacı imajı çizerken Kılıçdaroğlu’nun 14 yaşındaki ortaokul öğrencisi oğlu ile 10 aylık torununu sigortalı ya

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun SGK Genel Müdürü iken görevini suiistimal edip 70 akrabasını SGK’da işe yerleştirmesi ve 10 aylık torunu Duru Kılıçdaroğlu’nu sigortalı yaptırması daha dün gibi hafızalarda iken, kardeşi Celal Kılıçdaroğlu’nun, İzmir’de bir inşaatta bekçilik yaptığının ortaya çıkması, Kılıçdaroğlu’nun kartel medyası tarafından dürüst politikacı gibi sunulması için gerekçe yapıldı.Kemal Kılıçdaroğlu, erken emekli olması için 10 aylık torunu Duru Kılıçdaroğlu’na sigorta yaptırmış, SGK Genel Müdürü iken mevkisinin verdiği yetkiyi suistimal ederek hem kendi hem de eşinin akrabalarından oluşan 70 kişiyi ise SGK’da işe yerleştirmişti.

Akit’in ortaya çıkardığı gerçeklerle, Kılıçdaroğlu’nun kardeşine torpil geçmediği yönündeki haberler karşılaştırıldığında CHP Genel Başkanı’nın tanıdıklarına torpil geçtiği ortaya çıkıyor.

KARTEL MEDYASINDAN KILIÇDAROĞLU’NA İMAJ ÇALIŞMASI

CHP, vatandaşlar üzerindeki algı ve imajını düzeltmek için yaptığı çalışmalara hız vermesinden kısa bir süre sonra kartel medyasında, Kılıçdaroğlu hakkında “Kardeşine dahi torpil geçmiyor” algısı yönündeki yayınlar CHP’nin yeni algı çalışmaları kapsamında değerlendiriliyor.  Sosyologlar, iletişimciler ve psikologlarla bir araya gelen CHP, Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmalarındaki ses tonundan, kullanacağı kelimelere kadar geniş çaplı bir değerlendirme yapılmıştı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde stüdyoya girmiş ve imaj, algı yenilenmesi kapsamında yeni fotoğraflar çektirmişti.

KILIÇDAROĞLU OĞLUNA VE 10 AYLIK TORUNUNA SİGORTA YAPTIRMIŞTI

Akit, 12 Mart 2009 tarihli nüshasında “10 aylık toruna da sigorta” başlıklı haberle Kemal Kılıçdaroğlu’nun büyük kızı Azime Aslı Nadir’in çocuğu Duru Nadir’in SGK kayıtlarında henüz 10 aylıkken Akrek Turizm Reklam Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’nde sigortalı gösterildiğini ortaya çıkarmıştı. Duru Nadir’in sözkonusu şirkete Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasası çıkmadan bir gün önce girişinin yapıldığı 2 gün çalıştığı ve 40 TL para kazandığını gündeme getirmişti. Aynı şirketin 78 ayrı çocuk için sahte sigorta yaptığı belirlenmişti. Kemal Kılıçdaroğlu’nun ilköğretim okulu öğrencisi oğlunu 14 yaşında sahte sigortalı yaptığı ortaya çıkmıştı. SGK eski Genel Müdürü, dönemin Çalışma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Kılıçdaroğlu, 1997 yılında oğlu Kerem’i okula devam ettiği sırada İstanbul’da faaliyet gösteren Ekinciler Holding’te sigortalı olarak çalışıyor göstermişti. 1983 doğumlu Kerem Kılıçdaroğlu’nun SKK kayıtlarına göz atıldığında 1997/1 döneminde 60 gün, 1997/2 döneminde ise 1 gün sigortasının ödendiği görülüyor. SGK kayıtlarına göre 1 Mart 1997’de söz konusu şirkette çalışmaya başladığı görülen Kerem Kılıçdaroğlu, 1 Mayıs 1997’de işten ayrılmış. Kerem Kılıçdaroğlu 1997 yılında ilköğretim okulu son sınıf öğrencisiydi. Sigortalı yapıldığı sürelerin okulların açık olduğu döneme denk gelmesi de dikkat çekiyor. Baba Kemal Kılıçdaroğlu ise o dönemde Çalışma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı’ydı.

KILIÇDAROĞLU AKRABALARINI SGK’DA İŞE ALDIRMIŞTI

Akit,  24.03.2009 tarihinde sürmanşetten verdiği haberde, Kılıçdaroğlu’nun SGK’da Karabulut, Gündüz ve Düzgün soyadlarını taşıyan eşinin ve kendisinin akrabası 70 kişiyi işe aldığını duyurmuştu.“ONU ALNINDAN ÖPÜYORUM” Kemal Kılıçdaroğlu, Celal Kılıçdaroğlu hakkında, “Onu alınında öpüyorum” dedi.İkinci Etro vakası 2014 yerel seçimlerine doğru gidilirken, ‘Halkçı  Kemal’ imajı için yeniden harekete geçildi.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu’nun bekçilik yapmasıyla ilgili ilginç ayrıntılar gün yüzüne çıktı. Devletten 1350 lira alan kardeş Kılıçdaroğlu, CHP’li Bayır tarafından İzmir’de bir eve yerleştirildi. Sahibi Tuncelili olan ve Aralık ayında CHP’li Gaziemir Belediyesi’nden Seydi Baba Türbesi ve Rekreasyon Projesi ihalesini alan Gür-Al İnşaat firması, hiç ihtiyaç yokken ihalenin hemen ardından Kılıçdaroğlu’nu “gündüz” bekçisi olarak istihdam etti. ‘İLİŞKİM YOK, TEKLİFLERE AÇIĞIM!’ NOTU Yine siyasi mesajlar veren Celal Kılıçdaroğlu’nun çelişkili açıklamaları gözlerden kaçmıyor. Kılıçdaroğlu, eşinin Kocaeli’de çalıştığını ve ailesinden ayrı yaşamak zorunda kaldığını söylemişti. Ancak Kılıçdaroğlu, Facebook hesabından özel hayatıyla ilgili “İlişkisi yok, mahkeme devam ediyor. İlgilendikleri: Kadınlar” notunu düşmüş. ETRO VAKASI! Öte yandan; kartel medyasının “Halkçı Kemal” diye parlatmaya çalıştığı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkanlığı’na seçildiği ilk kurultayda 500 liralık Etro marka gömlek giyerek, alay konusu olmuştu. Marka ve pahalı giyinen Kılıçdaroğlu için “sözde halkçı” esprileri yapılmıştı. Ayrıca Başbakan Erdoğan’ı havuzlu villada oturmakla suçlayan Kılıçdaroğlu’nun havuzlu villası olduğu ortaya çıkmıştı.

Yeni Akit

Bu haber toplam 3802 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri