Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kemal Burkay: PKK'yı derin devlet kurdu

26.01.2012 08:19
Kemal Burkay, PKK'nın derin devlete ait bir proje olduğunu iddia etti.

CNN Türk'te yayınlanan Cüneyt Özdemir'in sunduğu '5N 1K' programına konuk olan Kemal Burkay, gündeme bomba gibi düşecek iddialarda bulundu.

Burkay, iddiasında terör örgütünün elebaşı olan Abdullah Öcalan'ın "PKK'yı kurduk, silâh ve ekmeğimizi devlet verdi. Korumamızı üç yıl devlet sağladı” dediğinin altını çizerek sözlerine şöyle devam etti:

"Bizzat kendi merkez komitesinde görev alıp da ayrılanlara karşı bir dizi cinayetler işledi. Bekaa Vadisi ve resmi dilde Kuzey Irak olarak nitelendirilen Güney Kürdistan'daki PKK kampları böylesin ölüm tarlalarıyla doludur.Şimdi bunların yakınları da çok acılar çekti.Bu da araştırılmalı."

"PKK BANA KARŞI KAMPANYA AÇTI"

"Bunu söylerken ister istemez PKK'nın kuruluşundan söz etme gereği duydum.Yani PKK ile bir alıp vereceğim yok.PKK şu anda bana karşı büyük bir kampanya açtı.PKK'nın bir kere kuruluşu istihbarat örgütlerinin işidir, derin devletin projesidir. Ben bunu geçmişten beri söylüyorum, ilk defa söylemiyorum ama ilk defa bu kadar tepki görmesinin nedeni bunun kamuoyuna yansımasıdır.Çünkü PKK da derin devlet de en çok gerçeklerin ortaya dökülmesinden korkuyor.Halkın, Kürtlerin ve Türklerin gerçekleri öğrenmesinden korkuyorlar. Ben örnekler verdim.Yani ezbere suçlamadım PKK'yı.Verdiğim örnekler de bizzat Abdullah Öcalan'ın sözleri ve yazılarıydı.." diye sözlerine devam eden Kemal Burkay, Abdullah Öcalan'ın "PKK'yı kurduk, silâh ve ekmeğimizi devlet verdi. Korumamızı üç yıl devlet sağladı” söylemini hatırlattı.

 

Bu haber toplam 5312 defa okunmuştur
Ey Kürt Kardeşim
Zübeyr
Kendine gel, bu kumpasa gelme. Bugun teror örgütü olarak seni temsil ettiğini iddia edenler, ermeni dönmelerinden başka birşey değil. Amaçları mübadele sırasında öldürülen ermenilerin intikamını almak için kürtleri öldürmek ve seni o topraklardan sürüp, büyük ermenistanı kurmak. Bak öldürülen teroristlere, çoğu sünnetsiz ermeni uşaklarıdır. Tek yol tek devrim hak din İSLAM'dır. İSLAM'da üstünlük ırkla değildir sadece TAKVA iledir.
26 Ocak 2012 Perşembe 17:42
Beğendim (2)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Pkk bizi asla temsil etmiyor...
Halidi Kürdi
Stalin taraftarı, komunist, ateist pkk yöneticileri biz (müslüman) kürtleri asla temsil etmiyor, temsil etmedi ve bundan sonrada temsil edemeyecektir. Bizim için parti adıda önemli değil, hangi parti hak ve adaletten yana ise örf, anane ve mensubu olduğumuz İslam dinine saygılı ise bizi ancak böyle parti ve guruplar temsil edebilir. Bizler Lenin'in, Stalin'in, Mao'nun torunları değiliz. Bizler Hz.Hüseyn'in, Selahaddini Eyyubi'nin, Halid-i Bağdadi'nin, Şeyh Said'lerin torunlarıyız. Hakikat budur ve bu hakikati de kimse değiştiremez...
26 Ocak 2012 Perşembe 10:20
Beğendim (5)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri