Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kemal Burkay PKK'ya sert çıktı

25.01.2012 09:50
31 yıl sürgün yaşadığı İsveç’ten Türkiye’ye dönen Kemal Burkay, kendisini hedef alan PKK’nın tehditleri karşısında sert bir yazı kaleme aldı.
Burkay, “Benim elimde silah yok. PKK gibi, devrimci ve yurtsever örgütlere, kişilere, örgüt içindeki farklı seslere, bizzat halka karşı silah kullanmadım. Çok şükür elim temizdir” dedi. Kürt sorununda silah yerine diyalog ve sivil siyasetle çözümü savunan Kürt aydınıKemal Burkay, PKK’nın kendisine yönelik tehditleri karşısında sessiz kalmadı. PKK’nın yöneticileri ve medyası aracılığıyla tehdit edilen ve hakkında karalama kampanyası başlatılan Burkay, sert ifadeler kullanarak PKK’nın gerçeklerin ortaya çıkmasından korktuğunu belirtti.
 
İşte Burkay’ın yazısının satır başları:
 
“PKK çevreleri son günlerde bana karşı düzeysiz, yalana dayalı karalama kampanyası yürütüyor. Fırat Haber Ajansı (ANF) her zamanki gibi bu işin başını çekiyor, tipik soğuk savaş yöntemlerini kullanıyor. Belli ki Öcalan yakalanıp İmralı’ya konduktan sonra, varılan uzlaşmayla, ya da vadedilen ‘hizmetin’ bir ürünü olarak, bu ajansın başına da derin devletin güvenilir elemanları yerleştirilmiş.”
 
“Anlaşılan bazı insanlara yeniden gerek duyulmuş. Derin devletin, 4-5 yıl aradan sonra PKK’nın silahlarına yeniden gerek duyduğu gibi. PKK’nın başlıca silahlarından biri de yalan ve iftiradır. Geçmişten beri bu böyledir. Demek ki bu bayların yalan ve küfürden başka sermayeleri kalmamış. PKK geçmişte de bana karşı bu türden nice kampanyalar açtı. Benim elimde silah yok. PKK gibi, devrimci ve yurtsever örgütlere, kişilere, örgüt içindeki farklı seslere, bizzat halka karşı silah kullanmadım. Çok şükür elim temizdir. Benim tek silahım düşüncelerim. Gerçekleri söylüyorum. Ülkeye döndükten sonra da yaptığımbudur. Ama PKK da sömürgeci-militarist güçler gibi işte bundan korkuyor. Korkmakta haksız sayılmazlar.
 
GERÇEKLER SÜRECİ BAŞLADI
 
Bir rubaimde şöyle diyordum:Mazlumlar sopadan ürker, zalimler söz ve düşünceden. Bu bayların en korktukları şey halkın gerçekleri öğrenmesidir. Ama dertlerine derman yok.Halk eninde sonunda gerçekleri öğrenecek. Bu süreç başlamıştır.”
 
35 yıldır PKK’nın hedefinde
 
Kemal Burkay-PKK kavgasının başlangıcı 1980 öncesine dayanıyor. PKK’dan çok daha önce Güneydoğu Anadolu’da faaliyet gösteren KAWA, Rızgari, Özgürlük Yolu gibiMarksist Kürtçü örgütler vardı. Kemal Burkay’ın grubu da çıkardıkları Özgürlük Yolu dergisinin adıyla anılıyordu. Silahlı mücadeleyi reddeden Burkay’ın liderliğindeki Özgürlük Yolu grubu 1980 öncesinde Güneydoğu Anadolu’da Diyarbakır ve Ağrı’da bağımsız belediye başkanlığı kazanacak kadar güçlüydü. PKK kurulduktan ve bölgede varlık göstermeye başladıktan sonra ilk olarak Burkay ve çevresindeki isimleri hedef almış, bölgedeki Kürt örgütlerinin ileri gelenlerini öldürmüştü.
 
KARAYIL AN YiNE TEHDiT ETTi
 
PKK’nın Kandil’deki 1 numarası olan Murat Karayılan, Burkay’ın da eleştirdiği örgüte yakın bir internet sitesine açıklamalarda bulundu. Karayılan isim vermeden eleştirdiği ve ajan ilan ettiği Burkay hakkında şöyle konuştu: “Olur da bu kadar ahlaksızlık, alçaklık, bu kadar şerefsizlik ve palavra olmaz ki. Bunun tek bir tanımı vardır. Bu ihanet ve şerefsizliktir. Kendisi ajanlık pozisyonundadır.”
 
Kaynak: SERBEST ÖZDEN-BUGÜN GAZETE 
Bu haber toplam 7004 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

Kürt Türk Kardeştir Pkk Kalleştir.
Seydi Ahmet TURAN
Terör ve uzantılarının işi gücü Tehditle Şantajla evlatları ailelerden kopartarak gariban insanların beyinlerini yıkayarak dağa kaldırıp ucu görünmez sokağa çıkarmak Zerdüşt lüğü aşılamak devlete düşman yapmak.Dünyanın hangi ülkesinde var dağa çıkmak uyuşturucu satmak şantajla para toplamak tehditle oy toplamak.Bunlar insanlığın neresinde acaba.kime ve hangi akla hizmet ediyorlar.Devletimiz belki 300 milyar dolarıı teröre harcadı .bu para yatırım olup,bölge zenginleşseydi keşke.pkk istemiyor buraların kalkınmasını.kolay yem buluyor endisine bide utanmadan tehdit ediyor Kemal Burkay gibi ılımlıları.iç anadoluda Anadoluda kürt çerkez yörük Türkmen Türk köyleri ve yanyana yaşıyorlar el ele yaşıyorlar sorun Türk Kürt sorunu değil terör biterse birilerinin rantı tükenecek onu istemiyorlar herkes biliyor ki Kürt Türk Çerkez Abaza Türkmen Yörük yüzyıllarca kardeştir
25 Ocak 2012 Çarşamba 16:05
Beğendim (2)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri