Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kemal Kılıçdaroğlu AK Parti ile koalisyon sinyali verdi

18.06.2015 14:30
Kılıçdaroğlu, "Muhalefet partilerinin hükümet kurması kolay görünmüyor. MHP'nin tavrı ortada. Diğer seçenekleri değerlendireceğiz" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlukoalisyonseçenekleri konusunda görüşlerine başvurmak için partisinin belediye başkanlarıyla bir araya geldi. Yaklaşık 5 saat süren toplantıda Kılıçdaroğlu, sandıkta vatandaşın “Uzlaşın” mesajı verdiğini belirterek “CHP, yurttaşlarımızın yüklediği bu tarihi sorumluluğun gereğini yapmakta kararlıdır” dedi.

"MHP'NİN TAVRI ORTADA"

Habertürk'ün haberine göre; CHP’nin koalisyon görüşmelerinde hiçbir partiye karşı önyargılı davranmayacağını vurgulayan CHP lideri, öncelikle muhalefet partilerinin bir hükümet kurması gerektiğine inandıklarını söyleyerek "Ancak bu kolay görünmüyor. MHP'nin, HDPkonusundaki tavrı ortada" dedi ve AK Parti ile de koalisyon seçeneklerini değerlendireceklerini ifade etti.

Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

"MUHALEFET PARTİLERİNİN HÜKÜMET KURMASI KOLAY GÖRÜNMÜYOR"

"Seçim sonucunda, öncelikle muhalefet partilerinin bir hükümet kurması gerektiğine inandık. Ancak bu kolay görünmüyor. Çünkü MHP’nin, HDP konusundaki tavrı ortada. Geriye kalan seçenekler de belli. Türkiye’yi düşüneceğiz. Seçeneklerin hepsini deneyeceğiz.”

AK PARTİ İLE KOALİSYONA VARIZ SİNYALİ

Toplantıda 44 belediye başkanı söz aldı. Başkanların çoğunluğu; HDP-MHP-CHP veya HDP destekli CHP-MHP, bu da olmazsa CHP azınlık hükümeti konusunda ısrar edilmesini istedi. Bazı belediye başkanları ise MHP’nin “uzlaşmaz” bir tavır içerisine girdiğini dile getirerek AK Parti ile koalisyon seçeneğinin de değerlendirebileceğini ifade etti.

Bu haber toplam 1254 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri