Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Gövdesini ben sallıyorum, dallarını siz'

28.05.2011 22:02
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin İzmir mitinginde konuştu..

CHP'nin kalesi İzmir'de konuşan Kemal Kılıçdaroğlu "Sizlerden birisiyim ben. Köşkte oturmuyorum, gemilerim yok. Kemal sizin kemalinizdir, sizin gibi düşünen, sizin gibi çalışan emek harcayan birisidir. Ben AK Parti'nin gövdesini silkeliyorum derken dallarını da siz silkeleyeceksiniz. Söz mü? AK Parti'nin dallarını silkelemeye hazır mısınız? Öyle elma düşer, bir meyve düşer öyle birşey yok. Dikkatli olun her an Recep düşebilir." dedi.

38 KADIN VEKİL SİZİN HAKKINIZI SAVUNACAK

Kemal Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü; Neden diyorum, bir meyve vermez bunların ağacı. Bunlar bereketsiz bir iktidar. Bereket olsa işsizlik olur mu, yoksulluk olur mu, yolsuzluk olur mu, yurt dışından ithal kurbanlık gelir mi? Bereket olsa özgürlük olmaz mı? Bereketin olduğu yerde özgürlük, kardeşlik, şiddet değil dostluk vardır, demokrasi vardır. Şimdi annelere geliyorum, bu dönem 38 kadın milletvekili olacak, çıkacak parlamentoda aslanlar gibi sizin hakkınızı savunacak.

DERSANE SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ

Size seçme seçilme hakkını getirdik ama 12 milyon yoksul olduğunu da biliyoruz. Son 8 yılda kadına yönelik şiddetteki artış yüzde 1400 oranında bir artış var. Bunun için huzuru getirmenin, barışı getirmenin yolu herkesin karnının doyduğu bir Türkiye oluşturmaktır. Düşüncelerinden ötürü kimsenin ötekileştirilmediği suçlanmadığ bir Türkiye. Ve anneler istiyoruz ki sizler çocuklarınızı okula güleryüzle, huzur içinde umutla gönderin. Gelecekleri parlak olsun diye yemediniz yedirdiniz, içmediniz içirdiniz, boğazınızdan kesip dershaneye gönderdiniz. Hemen söyliyeyim dershane sorununu da çözeceğiz. Katkı payı almayacağız.

YEDİĞİN HURMALAR 13 HAZİRAN'DA TIRMALAR

Şimdi diyorlar ya kitapları bedava veriyoruz diye. Şimdi gönderin çocukları okula tamam kitaplar ücretsiz ama katkı payını da almadan kayıt yapmıyorlar. 2 Tane genç, parasız eğitim istiyoruz diye bir pankart açıyorlar 14 aydır içerdeler. Yediğin hurmalar 13 Haziran'da seni fena tırmalar diyorsun. Annelere şimdi ekonomik güvence de getiriyoruz. Geliri olmayan veya asgari ücretin altında olan her annenin banka hesabına en az 600 TL yatıracağız. Kimseye muhtaç olmayacak. Ekonomik özgürlüğü olacak ki siyasal özgürlüğü de olsun.

KEMAL'İN DERDİ HALKIN BOĞAZI

Bize kaynak nerede diye soruyorlar. Hiç meraklanmayın kaynağımız var. AK Parti Genel Merkezi'ne giden hortumları keseceğiz. Hiç merak etmeyin. Biz sizin için çalışıyoruz, gücümüzü sizden alıyoruz ve sizler için çalışacağız. Çok güzel bir pankart gördüm, Recep Bey'in derdi İstanbul Boğaz'ı Kemal Bey'in derdi halkın boğazı. Yeniden beraberiz 81 ile gideceğim herkesle konuşacağım. Yeni CHP demokrasinin adresidir, emeğin adresidir, alınterinin adresidir, sendikacıların adresidir, üretimin adresidir, halkın adresidir, sizin adresinizdir.

ASKERLİĞİ 6 AYA İNDİRECEĞİZ

Yağmur yağıyor biliyorum ama bir iki şey daha söylemek istiyorum. Aile sigortası Tayyip'in sigortasını attırdı diyorlar. O artık itiraflara başladı. Biz diyorduk yolsuzluğun adresidir AK Parti itiraz ediyorlardı kendi ağzından söyledi benim bakanlarım yaptı biz de onları liste dışı bıraktık dedi. Bundan sonra daha çok olacak. Son birşey, biliyorsunuz gençlerle ilgili de projemiz var. Gençlerin askerlik süresini 15 aydan 9'aya aşamalı olarak da 6 aya indireceğiz.

ŞİMDİ Mİ AKLINA GELİYOR RECEP BEY

Gençler üretecek, çalışacak, ekonomide, büroda, hayatın her alanında çalışacak ülkenin kalkınmasına katkıda bulunacak. Ben bunu söyledim Recep Bey dedi ki gençler 9 askerlik yaparsa yurdu kim savunacak. Bence söyleyelim Recep Bey senin oğlun Burdur'da 21 gün askerlik yaptığı zaman memleketi kimin savunacağı aklına gelmedi de vatandaşın oğlu 9 yapınca mı bu aklına geliyor?

EZBERİ BOZULDU

Bunların istikrarı işsizlik devam etsin, yoksulluk devam etsin istikrar sürsün, 49 yere hapishane yaptılar. Hakkari'ye gittim. Recep Bey duysun. Recep Bey'in ezberini bozdum. Ne diyordu Sivas'ın ötesine geçemezmişiz Anadolu'nun bağrına gittik. Ezberi bozuldu. Ezberini bozmaya devam edeceğim. Bitlis'e de gittim, Diyarbakır'a da gideceğim. Ben istiyorum ki Hakkari de bizim İzmir de bizim.'

Bu haber toplam 1616 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri