Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kemal Kılıçdaroğlu Hava-İş'in Grevini Destekledi

17.05.2013 15:03
Kemal Kılıçdaroğlu, THY Yönetim binası önünde eylem yapan Hava-İş Sendikası üyelerini ziyaret etti.

Burada sloganlarla karşılanan Kılıçdaroğlu, sendika kurmanın anayasal ve grevin anayasal hak olduğunu söyledi.

"DESTEK İÇİN GELDİK"

Grev kırıcılığın Anayasa ve hukuka aykırı olduğunu belirten Kılıçdaroğlu,"Sizin hiçbir taşkınlık yapmadan yasal koşullar içinde yaptığınız eylemin kırılması, kırılmaya çalışılması doğru değildir. Hukuksal olarak da doğru değildir. O nedenle biz buradayız o nedenle size destek veriyoruz."dedi.

"BURADAKİ MÜCADELE KUTSALDIR"

Grev yapanların işten atılan 305 personelin tekrar işe dönmeleri için toplandığını ifade eden Kılıçdaroğlu,"Bu kutsal bir mücadeledir. Yıllarını Türk Hava Yolları'na veren ama hak aradığı için kapının önüne konan bir uygulamayı, demokrasilerde kabul etmeyiz. Bize demokrasi dersi verenlere de bunu hatırlatmak isteriz. Arkadaşlarınız için verdiğiniz mücadele dolayısıyla hepinizi yürekten kutluyorum. Mücadeleniz umarım başarılı olur. Biz bu süreci her dönem yakından inceleyeceğiz." ifadesini kullandı.

KATILIM AZ OLDU

Hava - İş'in aylar öncesinden grev duyurusu yapmasına rağmen greve katılım az sayıda oldu. Gece 03.00'te başlayan greve 50 kadar THY çalışanı katıldı. Pilotlar, kabin memurları ve teknik ekipler önceki gün yaptıkları açıklamada olduğu gibi greve itibar etmedi. Tüm uçuşlar zamanında yapılırken, hiçbir aksama yaşanmadı.

Bu haber toplam 1614 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri