Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu'ndan bir küfür daha

29.04.2011 09:52
Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a yönelik 'ana... a...' şeklindeki sözlerinden sonra Balıkesir mitinginde de ağır hakaretlerde bulundu, meydandaki çirkin slogana eşlik etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Pazartesi günü Zonguldak'ta düzenlediği mitingde Başbakan Erdoğan'a yönelik 'ana... a...' şeklindeki ağır hakaret içeren sözlerinden sonra dün de Balıkesir mitinginde Başbakan'a 'angus' dedi.

"ANGUS ERDOĞAN..."

Mitingdeki konuşmasında vatandaşlara, "Hangi hükümet zamanında Türkiye Cumhuriyeti kurbanlık ithal koyun getirdi?" diyen soran CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, kalabalıktan gelen uğultudan sonra "Angusları biliyorsunuz siz. Angusun kim olduğunu, kimler olduğunu biliyorsunuz. Eğer siz bu ülkeye ithal koyun getiriyorsanız, besiciyi, üreticiyi öldürüyorsunuz demektir" ifadelerini kullandı.


Kemal Kılıçdaroğlu Erdoğan için Zonguldak'ta, 'ana... a...' şeklinde küfür algılanan sözler etmiş, daha sonra ise Edirne'de AK Partili yöneticiler için, eşek ve "terbiyesiz, görgüsüz kimse" anlamına gelen 'hergele' sözcüğünü kullanmıştı. Başbakan Erdoğan'ın Kanal İstanbul projesini de değerlendiren CHP Lideri, Erdoğan için "deli" dedi. Kılıçdaroğlu, dün Milliyet Gazetesi'nden Aslı Aydıntaş'a verdiği röportajda ise Başbakan Erdoğan için "firavun" ifadesini kullandı.

Bu haber toplam 1684 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri