Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kemal Kılıçdaroğlu Tunceli'de amcasının cenazesine katıldı

03.05.2014 18:06
Antalya'da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren amcasının Tunceli'deki cenazesine katılan Kılıçdaroğlu, törenin ardından taziyeleri kabul etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Antalya'da tedavi gördüğü hastanede dün yaşamını yitiren 75 yaşındaki amcası Arslan Karabulut'un cenaze töreni için Tunceli'ye gitti.

Özel uçakla geldiği Elazığ'dan karayoluyla Tunceli'ye geçen Kemal Kılıçdaroğlu, Tunceli Hacı Bektaşı Veli Kültürünü Yayma ve Yardımlaşma Derneği Cemevi önünde, Vali Yardımcısı Kenan Eskin, İl Emniyet Müdürü Fahrettin Şen, bazı belediye başkanları, partililer ve vatandaşlarca karşılandı. 

Cemevinde bir süre dinlenen Kılıçdaroğlu, amcası Karabulut için cemevi bahçesinde düzenlenen cenaze törenine katıldı.

TABUTUN ÜSTÜNE PARA BIRAKTI

Kılıçdaroğlu, cenaze namazının kılınmasının ardından, ölen kişinin ailesine destek olmak amacıyla yörede yaşatılan geleneğe göre, tabutun üstüne bir miktar para bıraktı.

 

BALLICA KÖYÜNDE TOPRAĞA VERİLDİ

Karabulut'un cenazesi, cemevindeki törenin ardından, toprağa verilmek üzere, Tunceli'nin Nazımiye ilçesine bağlı Ballıca köyüne götürüldü. Cenaze namazına, CHP Genel Başkan yardımcıları Gürsel Tekin, Sezgin Tanrıkulu ve Erdoğan Toprak ile CHP'li bazı milletvekilleri de katıldı. Törenin ardından taziyeleri kabul eden Kılıçdaroğlu, daha sonra, karayoluyla Elazığ'a hareket etti.

Bu haber toplam 3264 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri