Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kemal Kılıçdaroğlu'na muhtıra gibi mektup

12.03.2013 00:15
İzmir'den iki dönem Milletvekili seçilen CHP'li Yüksel Çakmur'un Kemal Kılıçdaroğlu'na muhtıra gibi bir mektup yazdığı ve mektubunda "Hesap vermeyenler hesap soramaz" dediği iddia edildi.

Mart ayının ilk günlerinde bir takım açılışları gerçekleştirmek için İzmir'e giden Kılıçdaroğlu'na söylediği iddia edilen sözleri nedeniyle parti tabanından gelen eleştiriler devam ediyor.

Kılıçdaroğlu'nun 30 ilçe başkanı, il yönetimi ve bazı milletvekillerinin katıldığı kahvaltılı örgüt zirvesinde söylediği iddia edilen sözlere en sert cevap Cumhuriyet Halk Partisi'nin İzmir örgütünün efsane isimlerinden biri olan Yüksel Çakmur'dan geldi.

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

Kahvaltılı olarak otelde yapılan örgüt zirvesinde Kılıçdaroğlu'nun " Hastalıklı bir örgüt var" dediği iddia edilmişti. CHP'den milletvekili seçilmesinin yanında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan, iki dönem Gençlik ve Spor Bakanlığı' görevini yürütmesinin yanında ayrıca İzmir'de örgüt tarafından sevilen isimlerden olan Yüksel Çakmur'un CHP lideri Kılıçdaroğlu'na muhtıra gibi bir mektup gönderdiği söylenmekte.

Çakmur'un mektubunda " Eğer hastalıklı bir örgüt var" diyorsanız demek ki ön seçimlerde başkan adayı olmak için kimlerin eş, dost, akrabayı partiye kaydettiklerini, kimlerin ön seçimi kaybetmeme korkusuyla naylon üye kaydı yaptıklarını biliyorsunuz demektir.

O halde bu kişileri partiden temizlemelisiniz...

Şimdi derseniz ki, ben bütün örgütü kastetmiyorum, CHP tabanını kastetmiyorum, hile yapan birkaç kişiyedir sözüm; o halde demokrasiyi lağvetmeye ne gerek var?

Hiç merak etmeyin, bu birkaç hilecinin cevabını demokrasi içinde katılımcı örgüt layıkıyla verecektir.

Unutmayın, hesap vermeyenler hesap soramazlar." diye yazdığı iddia edildi.

İKTİDAR OLMA DERDİMİZ VARSA GÜVEN ŞART

Yüksel Çakmur'un mektubunu " Güvenmezseniz iktidar olamazsınız. Örgütüne güvenmeyen bir parti eliti halkın güvenini kazanamaz. Çünkü halk kendisine de güvenilmeyeceğini bilir. Eğer iktidara gelmek istiyorsak, örgütümüze ihtiyacımız var. Bu ancak örgütü partide iktidar sahibi kılarsanız olabilir. Örgüt gücüne sahip olarak, bu güce inanarak saygı duyarak biz sosyal demokratlar toplumsal alanda demokrasi mücadelesini verdiğimiz zaman, işte o zaman halk kendisine zorbalık yapanı da indirme gücüne sahip olduğunu görecek." sözleri ile bitirdiği edinilen bilgiler arasında.

Kaynak: Rotahaber 

Bu haber toplam 3058 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri