Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kemal Kılıçdaroğlu'nun ABD gezisi iptal edildi

13.10.2013 23:23
CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun ABD ziyareti, 'planladığı düzeyde temas organizasyonu' sağlanamaması nedeniyle iptal edildi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun ABD'de bir dizi temasta bulunacağıbilgisinin medyaya yansımasının ardından siyasi kulisler hareketlenmiş ve geziye çeşitli anlamlar yüklenmişti. Ziyarette kimlerle temas kurulacağı konusu ise yanıtı en fazla aranan soruların başında yer almıştı.

ABD'DE MUHATAP BULUNAMADI

Ancak, yapılması planlanan ziyarete sayılı günler kala CHP'den ilginç bir açıklama geldi. Açıklamaya göre, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ABD gezisinde plan değişti.

Parti yönetimi, 'ABD ziyaretine ilişkin, planlanan düzeyde temas organizasyonu sağlanamadığı' gerekçesiyle, gezinin ertelenmesine karar verdi. Böylece, Kılıçdaroğlu'nun başkanlığında planlanan ABD ziyareti, CHP'nin gündeminden şimdilik düşmüş oldu.

LOĞOĞLU BİLGİYİ DOĞRULADI

Akşam gazetesinden Abdürrezzak Oral'ın haberine göre; ziyaretin iptal edildiği, CHP Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu tarafından da doğrulandı. Loğoğlu, 'Ziyaret çerçevesinde bizim istediğimiz düzeyde temas planlamasını yapamadık. Şu anda Amerika'daki konjonktürel siyasi tablo buna uygun değil. Bilindiği gibi Amerika siyaseti Demokrat Başkan Barack Obama ile Cumhuriyetçiler arasındaki bütçe gerilimi, hükümetin kepenk kapatması ve 17 Ekim'e kadar borç tavanının artırılıp artırılmaması ile uğraşıyor. Uluslararası konjonktürün hareketliliği de zaten malum. Bu çerçevede ABD'ye yapılacak Kasım ayı veya daha sonrası için bir gezi gündemimizden düşmüş durumdadır. Yani net bir şekilde söyleyebilirim ki, Sayın Genel Başkanımız ABD'ye gitmeyecek. Bugünden bir projeksiyon yaparsak ancak 2014 yılının Mart ayında gerçekleşecek olan yerel seçimlerinden sonrası için bir olasılık görülebilir.' dedi.ENSONHABER

Bu haber toplam 1368 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri