Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Çorum mitingi konuşması

11.03.2014 16:00
Kılıçdaroğlu, Çorum'da yaptığı konuşma esnasında ezan okununca, konuşmasına ara verdi. Böylece Kılıçdaroğlu, CHP mitinglerinde bir ilki gerçekleştirmiş oldu.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının satır başları;

"Siyasetin temiz olması için halk üzerinde yükselmesi lazım. Şu seçim bürosu bu seçim bürosu saldırıları da tasvip etmiyoruz. Tek şart var siyasete giren adamın temiz olması lazım. Bunlar devleti soymak için yönetiyorlar. Önce hizmet diyor e sen kendine çocuklarına bakan çocuklarına hizmeti yaptın olan kime oldu, halka oldu. Bunların götürdüğü paranın miktarı 85 milyar auro 247 milyar eski parayla 247 trilyon.

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan konuşmasına ezan arası İZLE

KONUŞMASINA EZAN ARASI

Kemal Kılıçdaroğlu, "Arkadaşlar uyarıyor, ezan okunuyor. Ezandan sonra devam edeceğim" diyerek konuşmasına ara verdi.

"HARAMDAN YANA OLMAYIN HELALDEN YANA OLUN"

Şimdi neden Başçalan'ın endişelendiğini biliyor musunuz? Polisleri değiştirdiler, hakimleri değiştirdiler, yönetmeliği kanunu değiştirdiler. Siz sözüm Çorumlulara Türkiye'ye sözüm bu yolsuzluğu yapanlardan hesap soracağım. Gün gelecek göreceksiniz hepsini Yüce Divan'a göndereceğim. Ne yaparsa yapsın affetmeyeceğiz. Affetmemeye söz verdik. Çorum'un Çorumluların vicdanına sesleniyorum. Haramdan yana olmayın helalden yana olun. Zalimden yana olmayın mazlumdan yana olun.

"17 ARALIK'TAN SONRA YALVARSA ELİMİ ÖPSE ASLA ONUNLA TELEVİZYONA ÇIKMAYACAĞIM"

Diktatörlerin bir özelliği vardır. Birinci özelliği halkın maneviyatını sömürmektir. Din iman edebiyatı yapıp malı götürür bunlar. Hitler neyse bunlar da odur. Kavga etmemeye söz verdim. Başçalanı da muhatap almayacağım. Eskiden derdim ki gel televizyonlara çıkalım tartışalım ama 17 Aralık'tan sonra gelip yalvarsa elimi öpse ne derse desin asla onunla televizyonlara çıkmayacağım. Hem hırsız hem yalancıdan hiç Başbakan olmaz.

"İLK İŞ AİLE SİGORTASINI YAPMAK OLACAK"

Sözüm var CHP iktidarında ilk yapacağımız iş Siyasi Ahlak Yasası'nı çıkarmak olacak. İkinci yapacağımız iş ise ilk 4 ayda aile sigortasını yapmak olacak. Her aileye asgari ücret yatıracağız. Namerdin parasına kimse muhtaç olmayacak."

ensonhaber

Bu haber toplam 1808 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri