Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kenan Evren ve Şahinkaya çok üzgün

04.01.2012 19:32
Evren ve Şahinkaya'nın avukatı Ömer Nihat Özgün, müvekkillerinin gelişmeler nedeniyle üzgün olduğunu bildirdi.

12 Eylül darbesine ilişkin soruşturma kapsamında haklarında iddianame hazırlanan dönemin Genelkurmay Başkanı 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren ile dönemin Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Tahsin Şahinkaya'nın, iddianame nedeniyle "üzgün" oldukları bildirildi.

Evren ve Şahinkaya'nın avukatı Ömer Nihat Özgün, AA muhabirine yaptığı açıklamada, iddianamenin Ankara 12. Ağır Ceza Mahkemesine gönderildiğinin duyurulmasının ardından, dün müvekkili Evren ile Ankara'da bir araya geldiğini bildirdi.

"HABERLERİ TAKİP EDİYOR"

Şahinkaya ile de bugün İstanbul'da görüştüğünü kaydeden Özgün, "Müvekkillerim, iddianame nedeniyle üzgünler. Basındaki haberleri takip ediyorlar. İddianameyle ilgili sayfa sayfa haber çıkmasına rağmen, henüz bizde iddianame yok. Müvekkillerim de, ben de iddianameyi merak ediyoruz. Mahkemenin, iddianame üzerindeki incelemesinin tamamlanmasını bekliyoruz" diye konuştu.

Özgün, müvekkili Şahinkaya'nın zatürre rahatsızlığının devam ettiğini belirtti.

İddianame ve eklerinin, tevzi edildiği Ankara 12. Ağır Ceza Mahkemesi üyelerince incelenmeye başlandığı bildirildi.

Bu arada, iddianame eklerinin 38 klasör olduğu, bu klasörlerde çoğunlukla, 12 Eylül ile ilgili suç duyurularına ilişkin evrakın yer aldığı kaydedildi.

İddianameyi hazırlayan Cumhuriyet Savcısı Kemal Çetin'in, Evren ve Şahinkaya hakkında adli kontrol uygulanması talebinin ise iddianamenin kabulünden sonra değerlendirilebileceği belirtildi.

Bu haber toplam 1942 defa okunmuştur
ölmedi gitti
kuru kuru
istedikleri kadar üzülsünler millete kan aglatıkları günlere üzülemiyorlar.
05 Ocak 2012 Perşembe 11:32
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri