Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kenan Evren'e bir darbe daha

06.01.2011 09:26
Gaziantep İl Genel Meclisi Ak Parti Grup Başkanvekili Vakkas Çevik, “Orgeneral Kenan Evren İlköğretim Okulu”nun adının “Gaziantep İl Genel Meclisi İlköğretim Okulu” olarak değiştirilmesi için önerge verdi.

KENAN EVREN İLKÖĞRETİM OKULU’NUN ADI DEĞİŞTİ

Gaziantep İl Genel Meclisi Ak Parti Grup Başkanvekili Vakkas Çevik,  “Orgeneral Kenan Evren İlköğretim Okulu”nun adının “Gaziantep İl Genel Meclisi İlköğretim Okulu” olarak değiştirilmesi için önerge verdi.

Oylamada karar, toplantıya katılan meclis üyelerinin oy birliğiyle kabul edildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Vakkas Çevik, 12 Eylül darbe dönemini yaşayan biri olarak çok duygulandığını ifade etti. Çevik, meseleyi milletin meselesi olarak gördüklerini kaydetti. Yaptıkları değişiklikle, duyarlı sivil toplum kuruluşlarının arzusunu yerine getirmenin huzurunu yaşadıklarını söyledi.

Halkımız 12 Eylül referandumuyla, darbenin izlerinin silinmesi için referandumda 'evet' demiştir” diyen Çevik, “Bu konuda halkımızdan bize çok sayıda şikâyet geliyordu. Biz de Kenan Evren isminin “Gaziantep İl Genel Meclisi İlköğretim Okulu” olarak değiştirilmesini uygun gördük. 12 Eylül döneminde, saçı uzun diye bir arkadaşımızı saçlarından tutarak köy meydanında hakaretler yağdırarak sürüklediler. Hatta yaşlı bir kadını ve beraberinde 13-14 yaşlarındaki çocuğunu da gözlerini bağlayarak, nereye götürdüklerini bile söylemeden alıp gittiler. 3 ay boyunca onlardan haber alamayınca öldürüldüklerini düşünmeye başlamıştık ki bir gün tanınmaz bir halde çıkageldiler. Bu yüzden demokrasiyi rafa kaldırarak işlemez hale getiren, halkımızın iradesini hiçe sayanların isimleri değişmeli ve hafızalarımızdan silinmelidir” dedi

Vakkas Çevik, son olarak önergelerine destek veren CHP il genel meclis üyelerine teşekkür etti.

 

Bu haber toplam 3532 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri