Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kendi evinize taşının kampanyası

04 Şubat 2009 / 16:59
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) 2009'a dev bir satış kampanyasıyla başladı.
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) 2009'a dev bir satış kampanyasıyla başladı. İdare, İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere 46 ilde yapımını tamamladığı 19 bin 307 konut ile 333 işyerini satışa çıkardı
'2009'da kendi evinize taşının' kampanyası başlatan TOKİ, çekilişsiz kurasız, başvuru önceliğine göre ev sahibi olmak isteyenler için uygun ödeme koşullarındaki konutları satışa sundu. Satın almak istediği evin yüzde 10'unu peşinat olarak yatıranlar, 120 ay taksitle ev sahibi olacak. Satış sonrası vatandaşın aldığı evin taksitlerini rahatlıkla ödemesi için fiyatlara faiz uygulamayan TOKİ, Toptan Eşya Fiyat Endeksi (TEFE), Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) ve memur maaş artışından en düşük olanı dikkate alarak fiyat artışı yapacak.

Son 6 yılda 250 bin aileyi sıcak bir yuvaya kavuşturan TOKİ, çevre düzenlemesi, okulu, camisi, sağlık ocağı, parkları ve oyun alanları bulunan 19 bin 307 konutu uygu şartlarda satışa çıkardı. İdare'nin İstanbul-Halkalı, Ankara-Yenimahalle, Mamak, Turkuaz Vadisi, Elmadağ, Ayaş, Güdül, Polatlı ile İzmir Buca, Uzundere, Tire ve Torbalı konutlarıyla birlikte Adana, Adapazarı, Afyonkarahisar, Ağrı, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bartın, Bitlis, Bolu, Bursa, Çanakkale, Çorum, Diyarbakır, Düzce, Edirne, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Isparta, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kilis, Konya Kütahya, Manisa, Mardin, Mersin, Niğde, Ordu, Osmaniye, Samsun, Siirt, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon, Uşak ve Yalova'da yaptırdığı konutlardan almak isteyenlerin yetkili banka şubeleri ve belediyelere başvurması gerekiyor.

ALT GELİR GRUBU KONUTLARI SATIŞA ÇIKIYOR

Alt gelir grubu için üretilen Bursa-Orhangazi konutlarında başvurular 4-24 Şubat günleri arasında, Orhangazi Belediyesi'ne yapılacak. Orhangazi konutları için 3 Mart 2009'da kura çekilecek. Karaman-Kurbağı konutlarından almak isteyenler 18 Şubat'a kadar Karaman Belediyesi'ne başvuru yapabilecek. Kurbağı konutları için 6 Mart'ta kura çekilecek. Uşak-Merkez konutları için ise Uşak Belediyesi'ne yapılacak başvurular 24 Şubat'ta sona eriyor. Uşak konutları için ise 16 Mart'ta kura çekilecek. Diğer illerde ise satışlar Ziraat ve Halk bankaları aracılığıyla devam ediyor.

Satılacak konutların fiyatları, konumu, iç ve dış görünümü ve taksitleri hakkında detaylı bilgi edinmek isteyenler, TOKİ'nin www.toki.gov.tr internet adresine girebilirler ya da (0 312) 565 20 65 numaralı telefonundan doğrudan bilgi alabilirler.

Kaynak:
Bu haber toplam 1384 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri