Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kendileri pişirip kendileri yiyorlar

02.04.2013 13:02
Devlet ve Hükümet akan kanın durdurulması için adımlar atmaya devam ederken karanlık odalar süreci akamete uğratmak için boş durmuyor.

HÜLYA ÖZKAN / HABER10

Soner Yalçın'ın “karanlık odası” çözüm sürecinden rahatsız. Yaklaşık bir ay önce AK Parti Fethiye İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği programa katılan AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal’ın, çözüm sürecine ilişkin değerlendirmelerini bir ay sonra oda tv manşetine taşıdı. Buram buram "Dezenformasyon" kokan haber de şehitler üzerinden mühendislik yapılmaya çalışıldı. Oda tv’nin haberinin ardından ses ise Ergenekon üssüne dönen ADD’den geldi.

KARANLIK İŞBİRLİĞİ

Geçtiğimiz ay AK Parti Fethiye İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği birlik beraberlik gecesine katılan AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal’ın, terör sorununa dikkat çekerek “Kangren haline gelmiş bu sorunu çözmek için siyasi arenadaki riskleri de göze aldık. Bu konuda CHP ve MHP’ye değil, halka hesap veririz” demişti. Terör sorunu bittiğinde şehit ve şehit ailelerinin de huzura kavuşacağını ifade eden Ünal’ın bu sözleri ise, bir ay sonra oda tv’den “Hamdolsun bizde şehitlerimizin artık yattıkları yerden sevinecekleri bir şeyi yapıyoruz. İmralı süreci şehitlerimizin sevinecekleri bir süreçtir” şeklinde servis edildi. İnce bir mühendislik ile Ünal’ın sözleri saptırılırken, ilk ses ADD’den geldi. ADD kendi sitesinden yalan haberi manşete çekti, sosyal ağlar üzerinden manipülasyon ile gün boyu toplum yönlendirilmeye çalışıldı.

Haber 10Haber 10

Bu haber toplam 1788 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri