Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dayakçı futbolcuya kırmızı kart

17.07.2012 08:00
Kasımpaşasporlu futbolcu Kerem, eşine şiddet uyguladığı gerekçesiyle 400 bin lira tazminata mahkum oldu. 2. kez evden 6 ay uzaklaştırma cezası alan futbolcunun silahına da el kondu.

ANTALYASPOR’DAN bu sezon üçyıllık sözleşmeyle Kasımpaşaspor’a transfer olan orta saha oyuncusu Kerem Şeras, şiddetli geçimsizlik nedeniyle 4 yıl önce boşandığı eşi Elif Şeras ile ikinci kez evlendi. Ancak futboldaki başarısını aile ortamına yansıtamadı. Genç futbolcunun eşi Elif Şeras, ikinci kez evlendiği kocasının kendisine şiddet uyguladığını iddia ederek bir yıl önce Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayette bulundu. Mahkeme Şeras’a 6 ay evden uzaklaştırma cezası verdi. Taraflara Ankara 7’nci Aile Mahkemesi’nde boşanma davası açtı. Kerem Şeras mahkemede eşinin kendisini aldattığını, Mehmet Nuri isimli kişiyle kampta ve evde olmadığı zamanlarda görüştüğünü iddia etti. Hakimin söz verdiği Elif Şeras ise duruşmada boşandıktan sonra seviyeli bir ilişkisinin olduğunu, eşinin falcılara giderek kendisiyle ilgili “5 kişiyle ilişkisi var” sözleri üzerine sürekli şiddet uyguladığını savundu.

Cezalara uymazsa hapse atılacak

Mahkeme, Kerem Şeras’ı fiziksel, psikolojik ve duygusal şiddet uygulamaktan ağır kusurlu bularak boşadı. 4 yaşındaki çocukları Ahmet Emin’in velayeti ise anneye verildi. Mahkeme bununla da yetinmedi, futbolcuyu 350 bin lira maddi, 50 bin lira da manevi olmak üzere 400 bin lira tazminata mahkum etti. Kerem Şeras, ayrıca oğlu için de her ay 2 bin lira, bin 200 lira da yoksulluk nafakası ödeyecek. Boşanma kararına rağmen Kerem Şeras, eşine şiddet uygulamayı sürdürünce, eşi bu kez Ankara 11. Aile Mahkemesi’ne başvurdu. Mahkeme bu kez de 6 ay evden uzaklaştırma cezası alan Şeras’a ikinci kez “6 ay evden uzaklaştırma, eşinin bulunduğu ortamda alkol almama” gibi cezalar verdi. Ayrıca Şeras’ın kendisine ait ruhsatlı silahını karakola teslim etmesine karar verildi. Şeras, mahkemenin verdiği cezalara uymaması halinde 3 ile 10 gün arasında tutuklu kalacak.

Eşi Elif Şeras’a şiddet uygulayan Kerem’i ikinci kez 6 ay evden uzaklaştıran hakim “Bir daha döversen tutuklarım” dedi.

Bu haber toplam 5392 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri