Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KILIÇDAROĞLU, HÜSEYİN AYGÜN'Ü FIRÇALADI

22.01.2013 11:56
PKK'lılara taziye ziyareti ve bir kitapla ilgili değerlendirmesi sonrası şimşekleri üstüne çeken Hüseyin Aygün'ü Kılıçdaroğlu fırçaladı.

 

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, PKK'lılara taziye ziyaretinde bulunan ve Kurtuluş Savaşı sırasında "Rumlara etnik temizlik yapıldı" diyen Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'le basından gizli bir görüşme yaptı.

Kılıçdaroğlu'nun Hüseyin Aygün'le görüşmesi sırasında CHP Genel Başkan Yardımcıları Adnan Keskin ve Haluk Koç'unda bulunduğu ifade edildi.

HER İKİSİ DE KABUL EDİLEBİLİR DEĞİL

Habertürk’ün edindiği bilgiye göre, Kılıçdaroğlu Aygün’e sert uyarılarda bulunarak taziye ziyaretinin ve bir kitap hakkında attığı Twitter mesajının parti disiplini açısından kabul edilebilir olmadığını vurguladı.

Aygün’ün, taziye ziyaretine tamamen insani duygularla gittiğini ifade etmesi üzerine Kılıçdaroğlu “Taziye için en azından yetkili arkadaşlara danışabilirdin. Parti disiplini bunu gerektirir” uyarısında bulundu.

Aygün’ün parti kuralları ve ilkelerine uyması gerektiğini vurgulayan CHP Lideri, Dido Sotiriyu’nun kitabıyla ilgili tepki çeken Twitter mesajını hatırlatarak, “Kafandan geçen her düşünceyi sosyal medya aracılığıyla dünyayla paylaşman şart mı? Bunun kabul edilir tarafı yok. Attığın mesaj partide çok büyük tepki yarattı” diye sitem etti.

"MESAJIMI ÇARPITTILAR"

Twitter mesajının çarpıtıldığını öne süren Aygün ise kendini “Bunu da CHP’li olmadığımı, partiden gönderilmem gerektiğini söyleyen arkadaşlar yapıyorlar. Sosyal medyadan sürekli bana hakaret yağdırıyorlar. Kötü niyet var” diyerek savundu. Kılıçdaroğlu bunun üzerine “O arkadaşların yaptığının da kabul edilebilir tarafı yok. Onlar da parti disiplinine aykırı hareket ediyorlar” dedi.

Görüşmenin sonunda Aygün “Benim üzerimden size karşı sinsi bir kampanya yürütülüyor. Buna izin vermem. Size zarar gelmesini istemem. O yüzden gereği neyse yaparım” teminatı verdi, CHP Lideri konuyu ilk MYK’da masaya yatıracaklarını aktardı.

Bu haber toplam 2586 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri