Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu, Muhteşem Yüzyıl'ı savundu

10.01.2011 00:52
CHP lideri Kılıçdarolu, tv ilgili tepkileri değerlendirdi. Kemal Kılıçdaroğlu, son günlerin büyük tepki çeken dizisiyle ilgili muhteşem açıklama yaptı.

‘Gandi’ televizyon dizileriyle ilgili tepkileri değerlendirdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu televizyon dizileriyle ilgili tepkileri değerlendirdi. Kılıçdaroğlu, dizilerle ilgili muhteşem bir açıklama yaptı.

Hükümetin hemen her söylediğine karşı çıkmasıyla tarif edilen genel muhalefet kuralı diziler konusunda da kendini gösterdi. İdeolojik saplantıları kıramayan CHP bir defa daha milyonlarca kişinin tepkisini görmezden geldi.  

Kuşadası’nda bir gazetecinin dizi ismi vermeden şöyle diyor:
Kimi bakanların bazı tv dizilerinin yayından kaldırılmasıyla ilgili ne düşündüğünün sorulması üzerine, ‘’Belli çevrelerin yaptıkları şikayetler var. Dizileri beğenir beğenmeyiz. Ama sonuçta bunların senaristleri vardır. Sonuçta bunlar televizyonlarda gösteriliyor. Bir kısmına biz de kızabiliriz. Bir kısmına AKP kızabilir. Bir kısmına toplumun belli çevreleri kızabilir. Ama sonuçta bizim ülkemizde demokrasi var, hukuk var. Hakaret içermediği sürece her türlü düşünceye bizim saygı göstermemiz gerekir. Yasakçı anlayışla yola çıkmak doğru değildir. Hele hele ‘Biz yasaklarla mücadele edeceğiz’ diye iktidar olduktan sonra yasakları toplumun gündemine getirmenin hiçbir mantığı yoktur.’’

Tam bir ideolojik yaklaşım

Açıklamadaki kodlar tam bir ideolojik yaklaşımı çağırışıtıyor. 'Belli çevreler' tarifi de bunun delili! Ne yani CHP’ye oy vermiş bir kişi de bu diziden rahatsız olamaz mı? Eğer olduysa o da Kılıçdaroğlu’na göre belli çevrelerin şikayeti hali mi olacak?

Türkiye’yi onlarca yıldır yakıp kavuran sen söylediysen bana tersini söylemek düşer tarzı siyaset ne yazık ki hala devam ediyor. ‘Evet demokrasi, hukuk, özgürlük güzeldir ama kimseyi rahatsız etmemeli, geçmişimizle oynanmamalı’’ denilemiyor.

Kılıçdaroğlu ayrıca ''Hakaret içermediği sürece her türlü düşünceye bizim saygı göstermemiz gerekir''  diyor. Belki farkında değil ama isim verilmeyen 'Muhteşem Yüzyıl' dizisinde bırakın hakareti 'iftira' var. Bir insan olmadığı şekilde değerlendiriliyor. Ve dizi başındaki bir gerçekle ilgisi yoktur tarzındaki yazı nedeniyle koskoca bir isim hakkında istediği mesajları verme özgürlüğüne sahip olabiliyor.

Kılıçdaroğlu’nun, ‘’Yasakçı anlayışla yola çıkmak doğru değildir’’ cümlesine gelince, İzmir’de başörtülü oldukları için paso alamayan öğrenciler, tam bilet parası veriyor. Ayrımcılığa uğruyor. Aylık yol masrafları artıyor. Bu nedenle sorumlularını, bu konuyu çözemeyenlerin kulaklarını çınlatıyor.

Hem de özgürlük adına, yasakçı anlayışın bitmesi adına!

www.toplumsalhafiza.com 

Bu haber toplam 1864 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri