Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu, taşeronluk görevi Türkiye'de

09.08.2013 00:37
Bayramını Tunceli'de geçiren CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, çevre ülkelerdeki olaylara değinerek, "Kardeş kardeşe kırdırılıyor. Birilerinin Ortadoğu'daki taşeronluğu Türkiye'ye veriliyor" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ''Bu ülkede halkın iktidarını sağladığımız zaman, yani haramileri iktidardan indirdiğimiz zaman, yani kul hakkı yiyenlerin iktidardan düştüğü zaman, emin olun Türkiye daha huzurlu bir Türkiye olacaktır'' dedi.

Kılıçdaroğlu, Ramazan Bayramı'nı geçirmek üzere geldiği memleketi Tunceli'de merkeze bağlı Burmageçit köyünü ziyaret ederek, köy sakinlerinin bayramlarını kutladı.

Vatandaşlara hitap eden Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin yeniden ayağa kalkması, sorunlarının çözülmesinin gerektiğini belirterek, şunları söyledi:

''Yeni bir anlayışla Türkiye'nin sorunlarının ele alınması lazım. İnsanların huzur içerisinde yaşadığı, geleceğe güvenle baktığı, umutla baktığı bir Türkiye yaratmak zorundayız. Bu amaçla yola çıktık. Bunun için mücadele ediyoruz. Bu mücadelenin adı halkın iktidarını sağlamaktır. Bu ülkede halkın iktidarını sağladığımız zaman, yani haramileri iktidardan indirdiğimiz zaman, yani kul hakkı yiyenlerin iktidardan düştüğü zaman emin olun Türkiye daha huzurlu bir Türkiye olacaktır. Bunun için bu mücadeleyi veriyoruz. Alın terine değer veriyoruz. Alın terinin değerli olduğu, kutsal olduğu bir Türkiye'yi yeniden ayağa kaldırmak durumundayız. Bunun mücadelesini veriyoruz.''

İşsizliğin olmadığı, herkesin evine akşam huzur içerisinde döndüğü bir Türkiye'yi istediklerini anlatan Kılıçdaroğlu, şunları dile getirdi:

"Çocuklarımızın sabah işe giderken, okula giderken ailelerin kaygı duymadığı bir Türkiye istiyoruz. Bunun için mücadele ediyoruz, bunun için yola çıktık. Sizden her zaman için destek istiyorum. Sadece Tunceli'den değil bütün Türkiye'den destek istiyorum. Bakın bütün komşularımızla kavgalıyız. Suriye'de kan akıyor, Mısır'da kan akıyor, Irak'ta kan akıyor. Neden? Oradaki Müslümanların pek çoğunun akrabası Türkiye'de. Yanlış politika izleniyor. Kardeş kardeşe kırdırılıyor. Birilerinin Ortadoğu'daki taşeronluğu Türkiye'ye veriliyor. Biz kendi bağımsızlığımızı, kendi mücadelemizle elde ettik. Birileri Türkiye'nin bağımsızlığını altın tepsi içerisinde bize sunmadı. Mücadele verdik. Az önce Tunceli'de öğle saatlerinde birisi geldi. 'Ülkemi seviyorum' diyor yaşlı bir Tuncelili. 'Benim iki yakınım, iki dedem Çanakkale'de yatıyor' diyor. 'Biz bu mücadeleyi verdik' diyor. O halde bu mücadeleyi hep beraber yine vereceğiz. Özgür, bağımsız, güzel bir Türkiye için mücadele vereceğiz. Kol kola, omuz omuza vereceğiz mücadelemizi. Bu mücadelede kadın erkek ayrımı yapmayacağız. Yaşlı genç ayrımı yapmayacağız. Aklımızın erdiğince, gücümüzün yettiği oranda hep beraber bu mücadeleyi yapacağız.'' 

Bu haber toplam 1704 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri