Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu ABD’ye gidemedi ama Sarıgül gidiyor!

19.10.2013 14:10
CHP’nin İstanbul adayı olacağı iddia edilen Mustafa Sarıgül haftaya ABD'ye gidiyor... CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun muhatap bulamadığı nedeniyle iptal edilen ABD ziyareti de kamuoyunda gündem olmuştu...

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun yapmayı planladığı ancak muhatap bulamadığı için yapamadığı ABD ziyaretini Mustafa Sarıgül gerçekleştirecek. Sarıgül’ün bu ziyaretinin “Kılıçdaroğlu’nun yapamadığını yaptı” şeklinde yorumları da beraberinde getirmesi bekleniyor.

CHP'den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacağı konuşulan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, önümüzdeki hafta bir dizi temas için ABD'nin başkenti Washington'a gidiyor.

İki gün süreceği öğrenilen program sırasında Sarıgül'ün bazı düşünce kuruluşlarında toplantılara katılması ve ABD Kongresi'nde görüşmeler yapması planlanıyor.

KILIÇDAROĞLU ABD’ NEDEN GİDEMEMİŞTİ?

CHP Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu konu ile ilgili şu açıklamayı yapmıştı: 'Ziyaret çerçevesinde bizim istediğimiz düzeyde temas planlamasını yapamadık. Şu anda Amerika'daki konjonktürel siyasi tablo buna uygun değil. Bilindiği gibi Amerika siyaseti Demokrat Başkan Barack Obama ile Cumhuriyetçiler arasındaki bütçe gerilimi, hükümetin kepenk kapatması ve 17 Ekim'e kadar borç tavanının artırılıp artırılmaması ile uğraşıyor. Uluslararası konjonktürün hareketliliği de zaten malum. Bu çerçevede ABD'ye yapılacak Kasım ayı veya daha sonrası için bir gezi gündemimizden düşmüş durumdadır. Yani net bir şekilde söyleyebilirim ki, Sayın Genel Başkanımız ABD'ye gitmeyecek. Bugünden bir projeksiyon yaparsak ancak 2014 yılının Mart ayında gerçekleşecek olan yerel seçimlerinden sonrası için bir olasılık görülebilir.' dedi.

ROTAHABER

 

Bu haber toplam 2062 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri