Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu AKP metnine onay verdi

11.07.2011 14:05
Yemin krizi aşmak için bir araya gelen AK Parti ve CHP yetkilileri arasındaki görüşme sona erdi.

AK Parti ve CHP heyetleri mutabakat metni hazırladı. Metin liderlerin onayına sunuluyor. VHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun mutabakat metinen onay verdiği açıklandı.


 

AK Parti ve CHP yöneticilerinin, Mecliste yaşanan ''yemin krizi'' konusundaki görüşmeleri sona erdi.
 
CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, gazetecilerin sorularını yanıtlarken, görüşmede ele alınan konular çerçevesinde, yaşanan sorunun çözümüne yönelik bir metin hazırlandığını bildirdi. Hamzaçebi, bu metnin genel başkanların onayına sunulacağını ve daha sonra yeniden bir araya geleceklerini söyledi. 
 
TBMM Genel Kurulunda bugün yapılacak hükümet programı üzerindeki görüşmeler öncesinde, iki parti temsilcilerinin görüşmesi saat 10.00'da başlamıştı. 
 
Yaklaşık üç saat süren görüşmeye AK Parti'den Grup Başkanvekilleri Nurettin Canikli ve Ahmet Aydın ile Genel Başkan Yardımcısı Haluk İpek, CHP'den Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek ve İstanbul Milletvekili Aydın Ayaydın katıldı. 
 
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ HAMZAÇEBİ: ÇALIŞTIĞIMIZ METNİ TASLAK HALİYLE GENEL BAŞKANLARA SUNACAĞIZ. SONRAKİ GÖRÜŞMEDE NİHAİ KARAR ÇIKACAK
 
CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, AK Parti'li yöneticilerle yemin krizine ilişkin yaptıkları toplantıda ortaya çıkan metni taslak haliyle genel başkanlara sunacaklarını ve yeniden bir araya geleceklerini belirterek, bu görüşmede nihai kararın çıkacağını bildirdi.
 
AK Parti ve CHP yöneticilerinin, Mecliste yaşanan ''yemin krizi'' konusundaki görüşmelerinin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Hamzaçebi, görüşmede bir metin oluşturulduğunu ve bunun genel başkanlara sunulacağını ifade etti.
 
Yarım saat sonra yeniden bir araya geleceklerini bildiren Hamzaçebi, ''Çalıştığımız metni, taslak haliyle genel başkanlara sunacağız. Onun sonucuna göre yeniden bir araya geleceğiz. Sonraki görüşmede nihai karar çıkacak'' dedi.
 
Karşılıklı görüşleri ifade ettiklerini ve bu görüşlerin bir taslak haline getirildiğini bildiren Hamzaçebi, ''O taslakta yer alan konular, genel başkanlarımız tarafından bir daha değerlendirilecek. Onun sonucunda bir kez daha mutlaka bir araya geleceğiz'' diye konuştu.
Bu haber toplam 1814 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri