Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu: Anketlere güvenmiyorum

21.01.2012 15:59
CHP lideri Kılıçdaroğlu, seçimlerde yüzde 40 oy hayal ettiklerini ancak hayal kırıklığına uğradıklarını belirterek, anketlere de güvenmediğini söyledi. Kılıçdaroğlu, bu durumun partide heyecanı da azalttığını söyledi.
CHP lideri Kılıçdaroğlu, ''Yüzde 40 oy hayal ettik ama hayal kırıklığına uğradık. Anketlere güvenmiyorum'' dedi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kocaeli Gebze'de seçimde bekledikleri oyun çok altında oy aldıktan sonra ciddi moral bozukluğu yaşadıklarını anlattı.
 
Kocaeli'nin Gebze ilçesine bir takım ziyaretlerde bulunmak üzere gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçimde bekledikleri oyunçok altında oy aldıktan sonra ciddi moral bozukluğu yaşadıklarını ve bu durumun partitabanını ciddi şekilde etkilediğini söyledi.
 
ANKETLERE GÜVENMİYORUM
 
Seçim öncesi yapılan anketlerde alınan kötü sonuçlarının neredeyse tamamının CHP'nin oy kaybettiği yönünde çıkması hakkında sorulan soruyu samimiyetle cevapladığını söyleyen Kılıçdaroğlu, "Seçim öncesi yapılan anketlere göre CHP'nin çok daha fazla oy toplayacağı sonucu elde edilmişti. Peki, CHP neden böyle bir tablo ile karşılaştı? Bunun nedeni siyası etken mi? Ekonomik etken mi? Ulusal etken mi?
 
Samimi olarak söylüyorum seçimlerde büyük bir beklentimiz vardı. Bu beklenti gerçekleşmeyince bizim de tabanımızın moralinde bozulma oldu. Çünkü biz yüzde 40 gibi oy beklentisindeyken yüzde 26 gibi bir sonuçla karşılaştık. Bu bizde bir moral bozukluğu yarattı. Samimi söylemek gerekirse, bu moral bozukluğunun getirdiği bir sıkıntı var. Anketlere güvenmiyorum ancak seçimlerdeki heyecanın şuan da sürdüğünü de söylersem doğru olmaz" şeklinde açıklamada bulundu.
 
Bu haber toplam 1300 defa okunmuştur
gidici
kuru kuruu
askerde koşu yaparken bir şarkıyı söylerler hep şimdi iyi gider sen gitte ablan gelsin yaylalar yaylalar diye gelecek az kaldı.
22 Ocak 2012 Pazar 01:03
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Bilmiyorsun
Abdullah Kaya
Çünkü daha ne kadar kıcık olduğunun farkında değilsin. Partinin farkında olmadığı gibi.
21 Ocak 2012 Cumartesi 19:27
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri