Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu: Atatürk'e muhalefet vatan hainliğidir

03.01.2013 00:27
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CNN Türk canlı yayınında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

 

   CNN Türk'te Enver Aysever 'in sunduğu Aykırı Sorular'a konuk olan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu , Atatürk 'e muhalefet edenleri sert dille eleştirdi.

 
Kılıçdaroğlu, "Atatürk 'e muhalefet etmek vatan hainliğidir." dedi.
 
Kılıçdaroğlu, bir soru üzerine, Mustafa Kemal Atatürk'ün bu ülkede yaşayan herkesin ortak paydası olduğunu söyledi. 
 
Atatürk'ün yaptıklarından söz eden Kılıçdaroğlu, ''Atatürk'e karşı çıkmak vatan hainliğidir'' dedi. 
 
 CHP Genel Başkanı Kemal  Kılıçdaroğlu, ''Başbakan da Atatürk'e karşı çıkmıyor ama değil mi?'' diye sorulması üzerine, şunları kaydetti:
 
''Ben onun kuşkusu, bunun kuşkusu üzerine düşüncelerimi inşa etmek istemiyorum. Benim düşüncelerim çok açık, çok net, çok somut. Atatürk, bütün mal varlığını bu ülkeye bağışlamıştır. 'Atatürkçülüğü benimsiyor musunuz?' diye bir soru geldiği için bunları söylüyorum. Atatürk'ü farklı gözle anlatabilirler. Atatürk'ü ben Kenan Evren'in anladığı gibi anlamıyorum. Altını çizmek istiyorum, eğer Atatürk'ten halkı soğutuyorlarsa o insanlar soğutmuştur. Atatürk, onların tanımladığı gibi bir Atatürk değildir. Rahmetli Nadir Nadi, 'Ben Atatürkçü değilim' diye bir yazı yazmıştı, neden? 'Siz Atatürkçüyseniz, ben böyle Atatürkçülüğü kabul etmiyorum' demişti.''
 
CNN Türk'te Enver Aysever'in sunduğu Aykırı Sorular programına katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sanatçı Levent Kırca'nın bir etkinliği terketmesinin ardından kendisine yönelttiği sert eleştirileri değerlendirdi.
 
Kılıçdaroğlu, kendisi hariç tüm CHP'lilerden ve kadınlardan özür dileyen Kırca için "Ben her zaman sanata ve sanatçıya saygı duyarım. Kendisine de saygı duyuyorum" dedi.
 
Kılıçdaroğlu: Levent Kırca'ya saygı duyuyorum
 
CHP'NİN KADIN CUMHURBAŞKANI ADAYI TARHAN MI
Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı seçimleri yaklaşırken kendilerinin kaç aday çıkaracağın ilişkin soruyu "iki aday düşünüyoruz. Biri kadın olabilir" diedi. Kılıçdaroğlu, yaptığı tarifle "Emine Ülker Tarhan mı aday olacak" sorusunu akıllara getirdi.

Bu haber toplam 5336 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri