Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu: Başbakan çıksın özür dilesin

03.06.2013 01:35
Kılıçdaroğlu: "Türkiye Başbakan'ın bildiği Türkiye değildir"

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Taksim Gezi Parkı protestosunda çıkan olaylarla ilgili değerlendirme yaptı. Açıklamalarında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştiren Kılıçdaroğlu, "Ben eyleme sivil kimliğimle katıldım, miting CHP'nin değildi" dedi.

İşte Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları;

Eylem yapanların tümünü kendi karşıtı olarak görmemelidir.

 

"SİVİL KİMLİĞİMLE GİTTİM"

Sayın Başbakan'ın bilmesi lazım, halka rağmen iktidar olunmaz. Ben meydana sivil kimliğimle gittim, yapılan miting CHP'nin değildi. Sağlıklı demokraside Başbakanlar halktan özür diler, sayın Başbakan'ın da yapması gereken budur. Halktan özür dilemesini bekliyorum.

"SUÇ ÇALIŞANLARDA DEĞİL PATRONLARDA"

Medya çalışanları zor koşullarda görev yapıyorlar. Medya çalışanlarının rahat görev yapabilmeleri için güvenlik güçleri veya siyasi partilerin kolaylık sağlaması gerekiyor. Medyada olaylar şu veya bu şekilde yorumlanabilir, saygı göstermemiz gerekiyor. Ancak halkın özgürlük tepkisini medya yeteri kadar gördü mü, hayır. Ancak bunun sorumlusu medya çalışanları değil, patronlardır. Çalışanlar da yaptıkları haberlerin yayınlanmasını istiyor. Halkımıza söylüyorum, medya çalışanlarına bir eleştiri getirmeyiniz.

Bu haber toplam 2662 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri