Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu: Başbakanlık koltuğuna oturacağım

24.02.2013 02:28
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Sizin desteğinizle, iradenizle başbakanlık koltuğuna oturacağım ve adam gibi bu ülkeyi yöneteceğim' dedi.
Kılıçdaroğlu, Korkuteli ilçesini ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'de kul hakkı yemeden hizmet etmeyi, işsizlikle mücadele etmeyi göstermek istediklerini belirterek, ''Sizin desteğinizle, iradenizle başbakanlık koltuğuna oturacağım ve adam gibi bu ülkeyi yöneteceğim. Kimseye ödün vermeden ülkeyi yöneteceğim. Mazlumun yanında olacağım. Zalime karşı duracağım. Ülkenin onurunu her yerde koruyacağım'' diye konuştu. 
 
Başlarının dik olacağını, kimsenin kendilerinden ödün istemeyeceğini, cesaret bile edemeyeceğini kaydeden Kılıçdaroğlu, ''CHP Genel Başkanı hakkında 'ya bu adamı kullanın, deliğe süpürün' diyemeyecek. Çünkü biz Cumhuriyet Halk Partiliyiz. Çünkü biz ülkenin taşında, toprağında hakkı olan partiyiz. Çünkü biz 7 düvele karşı mücadele edip, şanlı bayrağımızı göklere diken bir partiyiz'' diye konuştu.
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Mardin'de yaptığı konuşmaya değinen Kılıçdaroğlu, ''Ayağının altına aldığın bu milliyetçilik bu ülkenin yurtseverliği midir, bu ülkenin vatandaşının milli duyguları mıdır? Sen kim oluyorsun da bu milletin milli duygularıyla oynuyorsun'' dedi.
 
Başbakan Erdoğan'ın aynı sözü Korkuteli'nde de söylemesini isteyen Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: 
 
''Kafatasçılığa karşıyız, etnik kimliğe saygılıyız. Hiç kimsenin kendi annesini, babasını seçme hakkı yoktur. Ama herkesin kimliği kendi şerefidir, kimsenin inancına müdahale etmeyiz, saygı duyarız. Kimlik ve inanç, bu ülkede insan hakkıdır. İnsan hakkı üzerinden siyaset yapılmaz. Ama siz 'milli duygularımızı alıp ayaklar altına alıyorum' derseniz hiç kimse kusura bakmasın ama ister başbakan ol, kim olursan ol 'dur' deme hakkım var benim.'' 
 
Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin iyi yönetilmediğini, bunu da halka şikayet ettiğini söyleyerek, Türkiye'nin adaletli yönetime ihtiyacı olduğunu kaydetti. Adaletin devletin temeli olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, ''Adaletin olmadığı yerde devlet olmaz. Hakimin arkasında yazan 'Adalet mülkün temelidir'. Oradaki mülk Recep Tayyip Erdoğan'ın mülkü değil, devlet demektir. Adalet devletin temelidir. O zaman devleti adaletle yöneteceksiniz'' diye konuştu.
 
Türkiye'nin yeni iktidara ihtiyacı olduğunu savunan Kılıçdaroğlu, üretene destek veren, üreticinin arkasında duran, kul hakkı yemeyen, insanlara saygı duyan, başka birisinin önünde diz çöken başbakana değil, alnı dik, başı dik, hesap verebilecek iktidara ihtiyacı olduğunu kaydetti.
 
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'dan bahseden ve onun yetiştirdiği öğrencilerin bugün Türkiye'nin her yerinde görev yaptığını söyleyen Kılıçdaroğlu, ''Şimdi o Antalya'ya belediye başkanı olarak şifa dağıtacak. Sizin hizmetinizde olacak. Size hizmet edecek. Bütün baskılara rağmen adam gibi duracak, size hesap verecek," dedi. 

Bu haber toplam 1670 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri