Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Papyonlu 'Beyaz Türk'ün Zor Anları

26.05.2011 12:17
Kılıçdaroğlu meydanlarda bol keseden atıyor ama onu televizyonlardaki gönüllü çalışanları bu vaadlerin ayağını bir türlü yere indiremiyor... Onlar bile o vaadleri anlatmakta zorlanıyor.

Kılıçdaroğlu'nun Hakkari mitinginde özerklik vaadinde bulunması sonrası Başbakan Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun siyasete bakışını şöyle dile getirmişti:

"Gazoz isteyen gazoz, sakız isteyene sakız, faşizm isteyene faşizm, özerklik isteyene özerklik..."

Yani Başbakan Erdoğan, Y-CHP'nin liderinin vaadlerde sınırının olmadığını, 1990 yıllardaki siyaset gibi kim ne isterse vereceğini vaadederek halkı kandırmaya çalıştığını söylemişti.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu bu vaadler konusunda yeni bir döneme geçti. Kemal Bey dün Rize mitinginde şöyle bir cümle kurdu:

"Verdiğim sözleri ilk 4 ayda gerçekleştirmezsem siyaseti de genel başkanlığı da bırakacağım" dedi.

İşte dananın kuyruğunun koptuğu nokta burası. Kılıçdaroğlu seçim çalışmalarının başladığından beri o kadar çok vaadde bulundu ki... Hangi birisini yapacak.

Kemal Bey'in bu tutarsız atışları CNN Türk'te yayınlanan "Haber Toplantısı" programında da günün konusuydu.

Bir dönem papyonu ile Türk dış politikasına yön vermeye çalışan Yalım Eralp, Kılıçdaroğlu'nun bu sözlerini savunacağım derken adeta öldü öldü dirildi.

Kılıçdaroğlu ilk 4 ayda yapamazsam isitfa ederim dedi ama Yalım Bey, bunun imkansız birşey olduğunu anlamış ki tevil yoluna gitti: "4 ayda yapacağım demedi, başlayacağını vaad etti" dedi. Hemen yanıbaşındaki arkadaşı ise Eralp'i fena halde bozacak Kılıçdaroğlu'nun 4 ayda yaparım sözünü hatırlattı. Yalım Eralp ise yine 4 ayda başlayacağını söylediğini iddia etti.

Kılıçdaroğlu'nun vaadleri o kadar tutarsız ki onu savunanlar bile bu vaadleri anlatmakta zorlanıyorlar...

Hayır biraz tutarlı atsa bu insanlar da böyle zor durumda kalmayacaklar...

İşte Yalım Bey'in Kılıçdaroğlu'nu savunayım derken düştüğü zor durum;

Bu haber toplam 2536 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri