Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bu Sefer Çok Fena Faka Bastı!

12.05.2011 00:43
Kılıçdaroğlu'nun bir bakanın ÖSYM Başkanı Demir'den e-posta ile torpil istediği iddiası gündeme bomba gibi düştü. Fakat bu iddia teknik bir dille yalanlandı. Gözler Kılıçdaroğlu'nda..

Hayati Yazıcı'nın sorumlu bulunduğu Devlet Bakanlığından yapılan açıklamada, Yazıcı'nın adı ve soyadı kullanılarak bir kişinin üniversiteye yerleştirilmesiyle ilgili demir.ali.tr@gmail.com adresine elektronik posta gönderildiği bilgisine ulaşıldığı belirtilerek, Yazıcı'ya ait bu isimli bir e-postası olmadığı, Yazıcı'nın dün Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduğu bildirildi.

Yazılı açıklamada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ''üniversite yerleştirmeleriyle'' ilgili sözleri ve siyasi kulislerde Devlet Bakanı Hayati Yazıcı'nın ismi zikredilerek konuşulan iddialar çerçevesinde bir açıklama yapılmasının uygun görüldüğü belirtildi.

26 Ekim 2010'da hayatiyaziciankara@hotmail.com adlı e-posta adresinden demir.ali.tr@gmail.com adlı e-posta adresine, Yazıcı'nın, ad ve soyadı da kullanılarak ''bir kişinin üniversiteye yerleştirilmesiyle'' ilgili bir talep içeren elektronik postanın gönderildiği bilgisine ulaşıldığı bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Öncelikle vurgulamak isteriz ki sayın Yazıcı'ya ait veya Yazıcı tarafından kullanılan bu isimli bir e-posta adresi bulunmamaktadır. Sayın Yazıcı'nın isim ve soy isminin kullanıldığı bu e-posta adresinin ve gönderilen e-mail'in kötü niyetle ve Sayın Bakanı kamuoyu önünde zor duruma düşürmek, karalamak ve belirli siyasi emellere alet etmek maksadıyla kurgulandığı/hazırlandığı ve yukarıda belirtilen adrese gönderildiği açıktır.

Ortada kurgulanmış, üzerinde çalışılmış bir 'proje' vardır, sayın Yazıcı da bu kurguya alet edilmek istenmekte, birileri bunun üzerinden siyasi amaçlar gütmektedir. Yazıcı'nın böyle bir e-mail gönderdiği, yeğeni için yerleştirme istediği yönündeki haber, yorum ve kulisler külliyen gerçek dışıdır. Sayın Bakan böyle bir talepte bulunmamıştır; herhangi bir yolla da olsa, böyle bir talepte bulunmayı dahi aklının ucundan geçirmeyecek kadar devlet işleyişini bilen bir kişidir. Sayın Bakan'ın yeğeni de bulunmamaktadır.

Yazıcı'nın, bu yönde bir bilginin kendisine ulaşmasının hemen ardından 10 Mayıs 2011 tarihinde Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduğu belirtilen açıklamada, şöyle denildi:

''Sayın Bakan'ın avukatı aracılığıyla yapılan suç duyurusunda, 'Savcılığınızca yapılacak tahkikat neticesinde, bahse konu e-posta adresini kullanan gerçek bir kişinin olup olmadığı, yoksa müvekkilimin ismini kullanarak şikayete konu e-postayı gönderen şüpheli veya şüphelilerin tespitiyle Türk Ceza Kanunu'nun eylemlerine uyan maddeleri gereğince cezalandırılmalarını talep ediyoruz' denilmiştir.

Yazıcı'nın, konunun takipçisi olacağının, siyasi amaçlarla kullanıldığı açık olan bu sahtekarlığı açığa çıkarmak için hukuksal bütün yolları kullanacağının bilinmesini isteriz. Kimin tarafından gönderildiği dahi bilinmeyen bir e-maili siyasi amaçları için kullananları, bundan bir rant beklentisi içinde olanları, bu sahtekarlıktan çıkar elde etmeyi umanları kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.''

 

Bu haber toplam 2098 defa okunmuştur
YÜRÜYEN YALAN
hadice hepsorar
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
12 Mayıs 2011 Perşembe 20:38
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Gercek niye yalan cıksınki
kemalist
Ya burakın bu yolları be gercek gercektir akepe belgeleri belli olan bir sürü suca bile yalan dedi en önemli,si deniz feneri müslüman diye diye milleti 50 milyon ürosunu iç ettiler buda amlan savcıları tarafından ispatlandığı halde bizim savcılarda korularındanmı başka yere atanacaklarındanmı hasır altı ettiler.kılıcdaroğlu gökcekin su ve doğal gaz satlarından ankaralıları dolandırdığının ve soyduğunu belgelerle ispat ettiği halde hangi savcı soruşturma actı şimdide YGS de yaşananlar bir bakan torpil yapıyo ÖSYM başkanı demire meil gönderip akrabasının imtahanı kazanmasını istiyo buda belgeli, ve gercek ama herzamanki gibi akepe gene inkara gidiyolar devleti soyuyolar biz soymuyoruz ama soyduruyoruz mu diyolar vallahide billahide bunlar cakma müslüman.Rabbim müslüman gibi görünüp müslüman gibi yaşamayan yaşıyomuş gibi görünenlerden akepeden kendinizi koruyun.Şerefi ve Namusu olmıyan ülkeler birgün bağımsızlıklarını ve hürriyetlerini kaybederler.
12 Mayıs 2011 Perşembe 01:15
Beğendim (1)Beğenmedim (1)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri