Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu: Bunlar engerek ve çiyanlardır

29.10.2013 14:59
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Tandoğan Meydanı'nda düzenlenen Cumhuriyet Mitingi'nde bir konuşma yaptı. Kılıçdaroğlu konuşmasında Erdoğan'a ağır hakaretlerde bulundu.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satırbaşları:

Cumhuriyetin kırmızı çizgilerini kimse çiğneyemez. Kırmızı çizgilerimizi bedenimizi çiğnemeden kimse yaşama geçiremez. 

Darbe hukukunu değiştireceğiz ve YÖK'ü kaldıracağız. Tabelalardan Türkiye Cumhuriyeti'ni çıkarıyorlar. Türkiye Cumhuriyeti'ni neden çıkarıyorsunuz? Efendim tabelaya sığmadı deniyor. Senin kafana sığmıyor Türkiye Cumhuriyeti.

GEZİ GENÇLİĞİNE TEŞEKKÜR

Mustafa Kemal Atatürk, bizim yiğidimiz, onun izinde yürüyeceğiz. Hedefimiz çağdaş uygarlıktır. Çok önemli bir gerçeği hep beraber bileceğiz. Mustafa Kemalimiz, bu büyük önder Türkiye Cumhuriyeti'ni sadece gençlere emanet etti. O gençlere sesleniyorum, dünyaya meydan okuyan gençlere sesleniyorum, sizler sevgili gençler, bir diktatörü dize getirdiniz. Gezi olaylarında o diktatörün fiyakasını alaşağı ettiniz. Size yürekten teşekkür ediyorum. 

ERDOĞAN KADINLARI DİKİZLİYOR

Bir diktatör var, kadınların kaç doğum yapacağına o karar veriyor. Ne zaman doğuracaklarına o karar veriyor. Nasıl doğum yapacaklarına o karar veriyor. Hamile kadınların sokağa çıkmamasını öneriyor. Daha garibi, Dolmabahçe'de oturup Kadıköy'den gelen kadınları dikizliyor. Bu nasıl bir ahlak. Kadınlara sesleniyorum. Onurumuz olan yiğit kadınlara sesleniyorum. Size seçme ve seçilme hakkı veren partinin genel başkanı olarak sesleniyorum, sizin bedeniniz üzerinden siyaset yapanlara ders vermek boynunuzun borcudur. O diktatörün ezberi bozuldu.

KARŞIMIZDA AKP DEVLETİ VAR

Ahdim olsun CHP iktidarında, Türkiye Cumhuriyeti'ni çağdaş uygarlığa taşımak için her türlü mücadeleyi vereceğiz. Şu anda karşımızda bir iktidar yok. Şu anda karşımızda bir AKP iktidarı yok. Karşımızda bir AKP devleti var. Biz AKP devletine karşı mücadele ediyoruz. Valisi, belediye başkanı, kaymakamı, emniyet müdür AKP'li, herkes AKP'li... Ama unutmasınlar bu ülkeyi kuranlar en karanlık günlerde aydınlığı yakaladılar. AKP'nin karanlığını Mustafa Kemal Atatürk'ün yırttığı gibi yırtıp çöp sepetine atacağız. 

Üniversiteler üzerine baskı kuruyorlar. ODTÜ onurumuz olan bir üniversite. Her Ortadoğu'lu bir Yörük Ali Efe'dir. Herkes böyle bilsin. Bunlar yeşili çok sevdiklerini söylüyorlar. Dolar yeşilimi seviyorlar bunlar. Ağaç düşmanı, insan düşmanı, cumhuriyet düşmanı, özgürlük düşmanı, Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Milleti düşmanı bunlar. 

AÇMAZSAN NAMERTSİN

Ben böyle dedim diye hakkımda tazminat davası açacak. Açmazsan namertsin sen. Kendi hakimine güveniyor. Senin yargın bizi korkutamaz, hele sen asla korkutamazsın. 

Size inanıyorum, güveniyorum, sonuna kadar düşüncelerinizi her ortamda savunacağız. Yaşasın Cumhuriyet, Özgürlük, Bağımsızlık ve Demokrasi...

BUNLAR ENGEREK VE ÇİYANLARDIR

Bugün Cumhuriyet Bayramı, Andımızı da kaldırdılar... Az önce ne söyledim, demokrasi düşmanı bunlar. Ahmet Arif'in söylediği gibi, bunlar engerekler ve çiyanlardır. Bunları tanı da büyü diyor Ahmet Arif. Bunları iyi bileceğiz. Bunlar düzgün insanlar değiller. Kafalarının gerisinde planları var, gizli gündemleri var. Ayrışmayacağız beraber olacağız. İşbirliği yapacağız cumhuriyeti yeniden kuracağız. 

SANA DERS VERMEK BOYNUMUN BORCU

Polisleriyle geliyorlar, biber gazıyla geliyorlar, coplarıyla, tomalarıyla geliyorlar. Recep Tayyip Erdoğan neyle gelirsen gel sana ders vermek benim boynumun borcudur. Bu bayram bizim bayramımız. Cumhuriyetçilerin bayramı. Vatanseverlerin bayramı. Bayrağını sevenlerin bayramı. İnsanını sevenlerin bayramıdır. Bu bayram kimseyi ötekileştirmeyenlerin bayramıdır. Bu bayram şehitlerimizin gazilerimizin bayramı. Bu bayram Hakkari, Edirne, Diyarbakır, Trabzon, Çorumluların bayramıdır. Bu bayram Türkiye'nin bayramıdır. Gençlerin, kadınların bayramı. Bu bayram Cumhuriyet Bayramı... Bayramınız kutlu olsun. 

Kaynak: ROTAHABER

  

Bu haber toplam 2358 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri