Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu ÇETENİN NERESİNDE?

13.05.2011 16:20
Organize biçimde sahtekarlık ürünü olarak ÖSYM Başkanı Ali Demir'e gönderilen sahte mailin Kılıçdaroğlu'nun eline nasıl geçtiği merak ediliyor. Kılıçdaroğlu'nun maili bizzat çeteden aldığı iddia ediliyor

Kılıçdaroğlu artık bunu bir gelenek haline getirdi. Yalan yanlış bir iddiayı ortaya atıyor ve sonra "hadi bunun böyle olmadığını ispatla" diyor. Daha önce Başbakan'ın İsviçre'de hesabı var iddiasını ortaya atmış ve "hesabım yoktur belgesi getir" demişti. Oysa iddia sahibi iddiasını ispat etmekle yükümlü değil mi?

Kılıçdaroğlu son iddiasında da daha öncekiler gibi çuvalladı ama bu sefer işi biraz zor. ÖSYM'ye bir bakandan torpil maili atıldı iddiasını ortaya atan Kılıçdaroğlu'nu zor sorular bekliyor.

O sahte mailden nasıl haberdar oldu? O mail eline nasıl geçti.

O sahte maili bizzat o tezgahı kuran çeteden mi aldı?

İşte sözkonusu maille ilgili iddia edilen Bakan'ın Kılıçdaroğlu ile ilgili çarpıcı açıklamaları;

Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, ÖSYM’ye “Yerleştirin” maili gönderildiği iddiası ile ilgili “Kılıçdaroğlu ve çevresindekiler, bu sahtekarlığı yapanları biliyorlar ki süreçleri bu şekilde takip ediyorlar ve aşamalardan bu yana bir plan dahilinde bunu belli bir hedefe erişmek için araç olarak kullanıyorlar” dedi.

Yazıcı, seçim çalışmalarını sürdürdüğü seçim bölgesi Rize’de yaptığı açıklamada özellikle “anamuhalefet partisinden, genel başkanından kaynaklanan tuhaf şeyler olduğunu” ifade ederek, şunları söyledi: “Anamuhalefetin Genel Başkanı, iftira atmayı, mesnetsiz konuşmayı, kara çalmayı siyaset üslubu haline getirmiş ve maalesef bununla özdeşleşmiş bir görüntü veriyor. Bunun pek çok örnekleri var. Daha önce Türkiye Cumhuriyeti Başbakanına arkadaşıymış gibi ifadeleri olması, bizim alıştığımız kamu görevi ile siyasetle bağdaşmayan bir durum. Konuşmalarında anaya yönelik o garip sözcükleri kullanıyor. Sırıtarak, bu sözcüğü özellikle kullanmak istiyorum, sonra da ‘neyse’ deyip geçiştirmeye çalışıyor. Bundan bir pay elde edildiği kanaatinde.”

Sahte e-mail işi bir projedir 

Kılıçdaroğlu’nun, bu söz ve davranışının “yaşını başını almış bir genel başkana yakışmadığını” ifade eden Yazıcı, “Anlaşılıyor ki Kılıçdaroğlu, çevresinde toplanmış 3-5 kişinin yönlendirmesiyle önüne geleni hiçbir akıl, mantık süzgecinden geçirmeden,  adeta teşebbüs eder tarzda duyduklarını, duyumlarını ulu orta kullanıyor, bazen de bunları senkronize ediyor, çok önemli bilgilere erişmiş gibi kamuoyunu yönlendirmeye, germeye çalışıyor” diye konuştu. Konuyla ilgili 10 Mayıs’ta suç duyurusunda bulunduğunu anlatan Yazıcı, “Artık yorum yapmak da benim hakkım. Kılıçdaroğlu ve çevresindekiler, bu sahtekarlığı yapanları biliyorlar ki süreçleri bu şekilde takip ediyorlar ve aşamalardan bu yana bir plan dahilinde bunu belli bir hedefe erişmek için araç olarak kullanıyorlar. Anladım ki bu, gerçekten bunların bir projesi” dedi. 

Bu haber toplam 1392 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri