Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sergiyi açan başkana sahip çıktı

01.05.2011 09:28
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'utanç sergisi'nin açılışını yapan Eskişehir Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç'a sahip çıktı.

CNN Türk televizyon kanalında önceki gece 'Liderler Zirvesi' adlı programa katılan Kılıçdaroğlu, "O tablolarla CHP'li belediyenin hiçbir ilgisi yok." dedi. Kendisinin söz konusu resimlere sıcak bakmadığını belirten Kılıçdaroğlu, "Tabii bir ressamın çizgisine, resmine benim katılıp katılmamam çok önemli değil. Sonuçta ressamın da kendi fırça özgürlüğü var. İstediğini yapar, istediğini yapmaz. Ama bir CHP'li belediye bunu yaptı diye sunmak, bence insafsızlık olur. Bir sergi salonu var. Yıllardır orada ressamlar, tablolarını sergiliyorlar. CHP'li belediye orada hangi resimlerin sergilendiğini bile bilmez." diye konuştu. Söz konusu sergi için Ataç da kendisini savunmuştu. Ataç, kendi imzasıyla davetiye gönderilmesine ve belediyenin sitesinden serginin haberinin yapılmasına rağmen, kimseye davetiye göndermediklerini ileri sürmüştü.

Bu haber toplam 1398 defa okunmuştur
madem fırça özgürlüğü var
kemal arslan
Bende şöyle desem, yani bir fırça da ben atsam ;" böyle bir resim çizen bip... bop... büp... bep... bap... " Ama diyemiyorum işte.
01 Mayıs 2011 Pazar 16:01
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri