Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na gitmeyecek

11.07.2015 12:52
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, koalisyon hükümetinde başbakan olması halinde Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na gitmeyeceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, hükümeti kurma görevini önceki gün Başbakan Ahmet Davutoğlu'na verdi. Koalisyon görüşmeleri için ilk turu önümüzdeki hafta yapacak olan Başbakan'ın ilk adresi CHP olacak.

Milliyet'e konuşan Kemal Kılıçdaroğlu'nun, yeni hükümette başbakan olması halinde kırmızı çizgisi var. Koalisyonun 4 yıl için kurulması gerektiğini belirten CHP lideri Kılıçdaroğlu, başbakan olursa Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na gitmeyeceğini ifade etti.

"BAŞBAKAN OLURSAM BEŞTEPE'YE GİTMEM"

Cumhurbaşkanı, Bakanlar Kurulu'nu Beştepe'de toplayalım dedi. Gider misiniz?

Başbakan ben olursam gitmem. Başbakan yardımcısı niye olayım? Belki olmam. CHP ortaklık kurdu diye illa başbakan yardımcısı olacağım diye bir düşüncem yok değerli arkadaşlar. Eğer, siz hukukun üstünlüğüne inanıyorsanız, kaçak bir binada Bakanlar Kurulu'nu toplayamazsınız. Eğer yargı bağımsızdır diyorsanız, kaçak binada Bakanlar Kurulu'nu toplayamazsınız. Hem ben hukukun üstünlüğü diyeceğim, hem kaçak bir yerde toplantı yapacağım. Dünyayı güldürüyoruz kendimize.

Bu haber toplam 1046 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri