Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu: ÇYDD'ye burs veren bir yurttaşım

08.03.2015 01:50
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, PKK yandaşlarına burs verip, başörtülüleri dışlaması gibi skandalları ile bilinen Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne burs verdiğini açıkladı.

Kılıçdaroğlu, İzmir'de bazı sivil toplum örgütlerinin üye ve yöneticileriyle bir araya geldiği, basına kapalı toplantının ardından, Ege Bölgesi Aydınlılar Derneği'nin, İzmir'de okuyan Aydınlı kız üniversite öğrencileri yararına düzenlediği yemeğe katıldı.

Kılıçdaroğlu konuşmasında, çocukları okutmanın, herkesin ortak amacı olması gerektiğini belirterek, "Hayatta en çok önem verdiğim konu eğitim, özellikle kız çocuklarının eğitimi" dedi.

"Kız öğrencilere burs verme konusunda, bu ülkede beraber havayı teneffüs ettiğimiz tüm yurttaşlarımın maddi katkı yapmasını istiyorum. Onlardan birisi de benim" ifadelerini kullanan Kılıçdaroğlu, PKK yandaşlarına burs verip, başörtülüleri dışlaması gibi skandalları ile bilinen Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne burs verdiğini açıkladı.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nin Somalı yetimler için toplanan yardım paralarıyla Soma merkezde kendine bina almaya hazırlandığı da ortaya çıkmıştı.

Bu haber toplam 1632 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri