Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu en büyük korkusunu açıkladı!

30.09.2012 02:28
Kemal Kılıçdaroğlu, Devletin meşru organlarının terör örgütü ile masaya oturamayacağını, Türkiye'de sorunları çözemeyen bir partinin hükümette bulunduğunu belirterek "Korkum şu. Türkiye bir iç savaşa sürüklenebilir." dedi.

Partisinin Kocaeli İl Teşkilatının düzenlediği yerel yönetilerle ilgili çalıştaya katılmak üzere bugün İzmit'e gelen ve medya mensuplarıyla toplantı öncesi biraraya gelerek soruları cevaplandıran CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , Devletin meşru organlarının terör örgütü ile masaya oturamayacağını, Türkiye'de sorunları çözemeyen bir partinin hükümette bulunduğunu belirterek "Korkum şu. Türkiye bir iç savaşa sürüklenebilir. AK Partinin de, Recep Tayyip Erdoğan'ın da aklını başına alması lazım. Çözüm yeri Oslo değil TBMM'dir. Başkalarının atına binerseniz sahibi ıslık çalarsa onun istediği yere gidersiniz" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu karayolu ile geldiği İzmit'te turnikelerde partililer tarafından karşılandı. Kılıçdaroğlu terör sorununun çözümü konusunda sorulan bir soru üzerine de, Başbakan Erdoğan'ın önce BDP'lilerle görüşeceğini söyleyip daha sonra onlarla çay içtiğini, ardından da bundan vazgeçip 'İmralı ile görüşülebilir' dediğini belirterek şöyle devam etti: "Terör konusunda istihbarat örgütlerinin görüşebileceğini hep kabul ettik. Rahmetli Özal'dan beri istihbarat ve terör örgütü liderleri ile görüşmeler yapıldı. Bana sordular ben de elbette olabilir dedim. Ama bir başbakan çıkıp şunu söyleyemez. 'İmralı ile görüşülebilir' Bunu söylediğinde o başbakanın muhatabı İmralıdır. Osladaki görüşmelerin bir kısmı yansıdı medyaya. Mütabakat metni elimize geçti. Nedir bu mütebakat metni? Oslo görüşelerinin temel nedeni 15 haziranda yapılacak seçimlerde PKK'ya eylemsizlik kararı alındırmaktı aldırdılar. Ama bazı tavizler verdiler. Medya, gazetecilerin sorumluluğu içinde sizlerin bu metni okuyup nedir arkadaş bunu niye imzaladınız diye sormanız lazım. Başbakan altında 'benim imzam yok' diyor. Mütabakat metni devletin temsilcileri tarafından imzalanır. Oslo mütabakat metni ortaya çıktıktan sonra terör niye azdı. Siz terörü önlemek için , sağlamak için masaya oturmadınız mı? Siz 15 Hazirada nasıl iktidar olurum PKK eylem yapmaz, seçimlere giderimin hesaplarını yaptınız. Simdi babşakan terörden yıldı ikinci Oslo başlayabilir. O süreçte bu ülkeye hayır getirmez. Niyet bu ülkeye barışı getirmek değil. Cumhurbaşkanı olarak beyefendi seçime gelecek. Bunu halkın görmesi lazım. Bu hükümet Oslo görüşmelerini barış diye halka yurtturmaya çalıştı. Fiyasko ile karşı karşıya kaldı. Bu anlayışla yola devam ederlerse. Korkum şu: Türkiye bir iç savaşa sürüklenebilir. Bunu herkesin görmesini isterim. AK Partinin de aklını başına alması lazım. Recep Tayyıp Erdoğan'ın da aklını başına alması lazım. Çözüm yeri Oslo değildir TBMM dir. Niye biz çözmüyoruz?. Başkalarının atına binerseniz o atın sahibi ıslık çaldığı zaman istediği yere gidersiniz. Biz karanlık süreçlere, ilkesiz süreçlere onay vermeyiz ve kabul etmeyiz."

DHA 

Bu haber toplam 1966 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri