Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu: Erdoğan din bezirganı

03.04.2012 17:53
Partisinin Grup Toplantısı'nda konuşan Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın kendisine yönelik Kuan eleştirilerine sert tepki göstererek, "Ben sana din tüccarı dedim az geldi ben sana din bezirganı derim." sözleriyle yüklendi.
Partisinin Grup Toplantısı'nda konuşan Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın kendisine yönelik Kuan eleştirilerine sert tepki göstererek, "Ben sana din tüccarı dedim az geldi ben sana din bezirganı derim." sözleriyle yüklendi.
 
Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satırbaşları şöyle;
 
İzmir'de geçen hafta bazı metro istasyonalrının açılışı vardı. Şöyle bir düşündüm Türkiye'de metro diyince akla gelen ilk CHP'dir. İzmir'de İstanbul'da ve Ankara'da metronun ilk adımını atan CHP'dir. İzmir'de CHP'li başkan kendi çabaları ile çalıştı metroları açtı. Beceriksiz olan İstanbul ve Ankara'ya bakın. Kendi öz kaynakalrının hesabını veren br başkana bakın, bir de beceriksiz başkanlara bakın. Oradan da Antalya'ya geçtim. Başkan bir parakk yapmış halka hizmet yapmış. Ama eleştirliyor. Bende dedimki sen niye hizmet ediyorsun halka dedim O zaman sevilirdin dedim.
 
Halkımızın çok ciddi sorunalrı var. İnönü'den ayrıldım bir başka yere daha uğradım. Sivrihisar'a. Herkes dertli. Onlara dedim ki sizin sorunlarınızı bir tek CHP çözer dedim. Hiç bir sorundan kaçmıyorum. Her sorunu çözebiliriz. En ağır sorunalrın altına kolumuzu koyabiliriz. Memlekette kavga değil barış olacak. Biz bunu istiyoruz. Tereyağından kıl çeker gibi sorunları çözebiliriz. Biz bunu istiyoruz.
 
Türkiye de siyasi ahlak yok. Siyasi ahlakın olmadığı yerde sorunalara iyi niyetle yaklaşamazsınız. Sırça köşkte yaşayıp halkın sorunalrana tepeden bakan bir siyaseti yok etmeliyiz. Biz her yerde ahklaklı ve onurlu olmayı sürdüreceğiz. Bunu ahlaksızlara rağmen sürdüreceğiz.
 
Son bir kaç haftadır neyi tartşıyorduk. 4+4+4'ü. eş yaşındaki bir çocuk ilk okula gidemez dedik. Hadi annelere sor dedik. Sormadın. YÖK Başkanı'na sor dedik sormadılar. 5 yaşındaki çocuk kalem bile tutamaz. Siyasette kin ve nefret olamaz. Olmamalı. Sen bir yasa teklifi getirdin. Bakıyoruz, hüküetin planında, AK Parti'nin planında da yok. Çıkmış bir kaç vekil teklif getirdi. Kabul ettiniz.
 
20 milyar dolarlık ihaleleri neden KİK dışına çıkardınız. Kur-an'ı Kerim'i 20 milyar doalrlık ihaleye peçe yaptınız. Dini kullanarak hırsızlık yaptılar. Hangi inaçta vardır 20 milyar dolarlık hırsızlığı dine alet etmek. Niye parlamentonun iradesinden çekiniyorsunuz. Doymadı mı hala gözünüz.
 
Daha önce Arap.a getirmişlerdi. Kanun mu çıkarmışlardı. Hayır. Talim Terbiye Kurulu kararı ile getirilmişti. Ama şimdi naptıalr kanun çıkardılar. Neden? 20 milyar dolarlık ihaleyi iç etmek için.
 
Biz sadece Allah'a hesap veririz diyorlar. Ben bu konuyu İzmir'de eleştirirken Kuran'ı Kerim'i bir annelerimiz bir kılıfın içine koyar duvara asarlar. Biz onu zamanz aman açar sessiz sakin okuruz. Bunu söyledim siz Kuran'ı sadece duvara asarsınız dedi. Biz Kuran'ı başımızın üstünde taşırız. Annelerimizin el emeği göz nuru kılıflarının içinde taşırız. Sen bunu istismar edersen ben sana din tüccarı dedim az geldi ben sana din bezirganı derim.
 
Erdoğan şunu çok iyi bilsin bizim baş ucumuzdaki kitapta şunlar yazılı, riyakarlık yapmayacaksın, kul hakkı yemeyeceksin yazılı. Bunlardan hangisini yapıyorsun ey Erdoğan.
 
9 yaşındaki çocuk nasıl meslek seçecek. Bunmlar bakın, Erdoğan nediyordu, yırtık ayakkabı iel geldim İstanbul'a diyordu. Nerde o yırtık ayakkabı Erdoğan. Soruyorum Erdoğan Kul hakkı yedin mi yemedin mi. Çıkıp söyle.
 
Bu halkın ensesinde boza pişirdin. Bu millet bunu unutmayacak. Bu halka postmoder diktadörlük uyguladın. Bunu hesabını davereceksin. Sen Allah'tan da korkmuyorsun. Korksan o koltukta oturmaazsın. Bizim halkın söyleminde güzel bir söz vardır. Ele verir talkımı kendi yutar salkımı. Ya bu kadar malı mülkü ne yapaksın. Din ticaretini ülkenin gündeminden düşürecek olan CHP'dir. Dini siyasete alet edene izin vermeyin. Ne götürürsek akr diyorlar. Kur-an'ı seçmeli ders yaptık 20 milyar doalrlık ihaleyi gizledik diye yapmadılar sadece. Bu arada yapılan zamalra bakın. Tartışamalarla CHP'yi suçladılar. Ama arka taraftan zamlara yüklendiler.
 
Ocak ayında doalr 1 lira 87 kuruş şimdi kaç 1 lira 78 kuruş doalr düşmüş. Niye yalan söylüyorunuz. Bu halka yalan söylemekten sıkılmadınız mı. Zam zam zam eşittir Recep Tayyip Erdoğan. Ülkeyi o hale getirdiler ki Naboco ve Mavi Akım hattını çöpe attılar. Enerji Bakanı bu ülkeye ihanet yaptı dedim Bakan çıkıp dedi ki biz doğalgaza indirim yaptık o yüzden o projeleri iptal ettik dedi. Peki bu zamlar ne. Nasıl Güney Akım hattını verebilirsin. Şimdi faturayı halka kesiyorlar. Çünkü sen ülkeyi yönetemiyorsun.
 
CHP yeniliklerin partsidir. CHP dönüşümün partisidir. AK Parti statükonun partisidir. Bir parti 10 yılda ancak bu kadar çürüri AKP'de çürümeye devam edecek. Söz veriyorum halkın sorunalrına çözüm üreteceğiz.
 
Yeni bir dil tutturmuş Benim milletim diyor. Benim mileltim demek ben demek. Benim mileltim bir şey istedi derse ben istedim demek istiyor. 4+4+4'ü millet istedi diyor. Milletin hiç bir şeyden haberi yok. Çünkü sen istedin.
 
Seul'la gitti. Ve biliyorsunuz 53 ülkenin katılımı ile yapıldı. Çıktı gördünüz dedğil mi bizi parmakla gösteriyorlar. Gördük Başbakan sizi parmakla göstermiyorlar parmakla çağırıyorlar. Gördük Obama ile görüştüler. Obama yine kucaklamış Erdoğan'ı. Davutoğlu'nu hişt hişt diye çağırıyor. Davutoğlu adeta maraton koşarak Obama'ya doğru gidiyor. Koskaca Türkiye'yi ne hale getirdiniz.
 
Ne söyledik siyasette ahlak çok önemli. Ahlakın yozlaşyığı yerde siyaset olmaz. Biz siyasete atılırken ne dedik ne olursa olsun halka doğruları söyleyeceğiz. Beyefendi yine konuşmuş bugün. Hesap yapmayı bilmiyor demiş. Doğrudur bazı hesaplardan anlamam. Onun yapıp benim yapamadığı dört işlem var. Bölme çarpma çırpma ve çalma. Sakın dilim sürçtü sanmayın. Benim çalmadan ve çırpmdan anlamam. Onun analdığı bu. 
Bu haber toplam 3654 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri