Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu: Erdoğan konuşuyor İsrail bombalıyor

07.05.2013 15:05
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin konular hakkında önemli açıklamalar yaptı.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 1 Mayısta Taksim'e çıkan Hak-İş'i eleştirerek "Arkadaşını, işçiyi satana sendikacı demem ben. Gerdan kırarak poz veriyorlar Taksim'de. İnsan biraz utanır senin arkadaşın cop yiyor, biber gazı yiyor" dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satırbaşları:

Dün 6 Mayıs'tı 3 fidanımızı dar ağacına gönderdiğimiz tarih. 3 fidanımız sadece bağımsız Türkiye dediler. Halkın çıkarlarını savunacağız dediler. Ülkemize yabancıların gölgesi düşmesin diye mücadele ettiler. O dönemin yetkilileri onları en ağır şekilde cezalandırdı. İdam sehpasına giderken onurluydular, kararlıydılar, bağımsız türkiye diye haykırdılar.

Devletin yaptığı haksızlık kolay giderilemez. Çünkü devlet adalet dağıtır. Adalet dağıtması gereken kurum adaletsizlik yaratırsa, toplum vicdanında derin yaralar açar. 3 gencecik fidanımızı darağacına göndermek toplum vicdanında akan kanı durdurmamıştır.

GALATASARAYLI TARAFTARLAR TAKSİM'DE KUTLADI

Galatasarayımız şampiyon oldu. Onları yürekten kutluyorum. Taraftarlarını da kutluyorum. Şampiyonluğu kutlamak için güle oynaya Taksim'e çıktılar. Hiç bir şey olmadı. Taksim'de başarılarını kutladılar. Ve AKP'nin Valisi yeniden konuştu, az sayıda Galatasaraylı gitmiş ve çok az kalmışlar. 

O ÇUKURUN İÇİNDE SEN VARSIN SAYIN VALİ

Belki daha uzun süre kalsalardı ve kalabalık olsalardı çukura düşerlerdi dedi. Kusura bakma ama o çukurun içerisindeki sensin sayın Vali. Konuştukça battı. 17 yaşındaki bir kız çocuğuna yaptıklarınızdan ötürü utanıyor musunuz? Taksim 1 Mayıs için çok önemli.

Et üreticileri sektörünün devletten alacağı parayı devlet vermiyor. Batsınlar diyorlar. Hangi uygar ülkede fabrikaların kapatılması için devlet politika üretir. 

Bizim çözüm önerilerimiz üzerinde tartışılarak verilmiş kararlardır. Askerlik süresi ile ilgili proje bizim projemizdir. Ben askerlik süresi kısalacak dediğim zaman Erdoğan askere kim gidecek demişti. Ee senin çocuğun gitmiyor ama biz gidiyoruz.

ÇAPSIZ DIŞİŞLERİ BAKANI

Suriye'den binlerce insan terk etti. Suriye'nin bugün yaşadığın tablonun sorumlularundan birisi Erdoğan'dır. Kamşunuzda yangın çıktysa siz yangını söndürmek istersiniz. Suriye'deki olayların sebebi Erdoğan'dır ve onun çapsız Dışişleri bakanıdır. Silah verdiğin o insanlar bir gün gelir senin karşına dikilir Recep Tayyip Erdoğan

Hiç bir komşumuzla savaş kapısı eşiğine gelmedik. Çünkü Trükiye hiç bir zaman birilerinin oyuncağı haline gelemedi. Ta ki AKP'ye kadar...

ERDOĞAN KONUŞUYOR İSRAİL BOMBALIYOR!

Akçakale'de 1 polis şehit edildi hesabını soran var mı yok .... Allahın yardımıyla Esad gidecek diyor Kızılcahamam'da aynı anda İsrail jetleri Suriye'deki müslümanları bombalıyor.

İsrail jetleri kalkıyor Suriye'deki jetleri bombalıyor. Recep Tayyip Erdoğan da allahın takdiri diyor. Ne demiştim yalancıdan Başbakan olmaz...

YÜREKLİYSEN ADAMSAN GAZZE'YE GİT

Ne diyordu. Gazze'ye gideceğim diyordu. Talimat geldi. Başüstüne dedi. Yalancıdan Başbakan olmaz. Siz ne zaman uygun görürseniz giderim dedi, emredersiniz dedi. Ben Gazze'ye gideceğim ve Türk donanması eşliğinde yardım gemisi yollayacağım demişti.

Sayın Erdoğan yürekliysen adam gibi adamsan bin donanmaya git Gazze'ye nasıl gidiyosan. Gider mi gitmez... Ne demiştim yalancıdan Başbakan olmaz...

AKP'NİN MASKESİNİ İNDİRDİK

Anayasal uzlaşma Komisyonunda 3 milletvekili burada görevlendirildi. Burdan yüzde 100 uzlaşma sağlanmayan madde anayasa komisyonuna gitmeyecek dedik ve masaya oturduk. Bize çok eleştiri geldi neden siz AKP ile aynı masaya oturdunuz. Biz oturduk çünkü bizim sözümüz vardı. Birinci sözümüz çağdaş bir anayasaydı.  ikincisi de AKP'nin maskesini düşürmek. O masaya oturduk  ve AKP'nin maskesini indirdik.

Kişinin etnik kökeni cinsiyeti ve cinsel yönelimi ne olursa olsun kişi eşittir. Kim karşı çıktı AKP. Buradan tüm aydınlara sesleniyroum Anayasal süreçte en son eleştireceğiniz parti CHP'dir.

Bir cinsiyetin üstünlüğüne bağlı olan uygulamaları kaldırmalıyız. Karşı çıkan AKP. Buradan tüm kadınlara sesleniyorum sizi 2.sınıf yurttaş gören AKP zihniyetidir. Kadını da Allah yarattı erkeği de... Ama diyorlar ki kadına hak verilmez. 

Özel yaşamın gizliliğini savunduk. AKP bizim öngördüğümüz kuralların aksini söylüyor. Ne diyorlardı, biz demokratik bir anayasa yapacağız da CHP engel oluyor. Şimdi maskerleri düştü. Şimdi konuşamıyorlar. Nereye giderler gitsin onları konuşturmayacağız.

TÜRK SÖZÜNE ALERJİSİ VAR

Türk sözünden alerjisi var Erdoğan'ın. Bunu da Anayasa'dan çıkaracağız diyor. Recep Tayyip Erdoğan bir tek CHP'li kalsa sana bu değişikliği yaptırmayacağım. Kendisine sormuştum Erdoğan sen hangi ülkenin Başbakanısın. Çıkıp ben Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanıyım diyemiyor. Çünkü cumhuriyete alerjisi var. Hastaysan doktora git kardeşim...

Basın özgürlüğünü savundum. Koşullarımız oldu. Şiddete teşvik ederse o gazeteyi toplatabilirsin dedim, çocukların cinsel istismarını öngörüyorsa o gazeteyi toplatabilirsin dedik. AKP bunu da kabul etmiyor.

CHP diyor ki herkes dernek kurabilir. AKP herkes dernek kuramaz diyor. Hiç bir şekilde izin almadan yürüyüş yapsın insanlar diyoruz. AKP hayır ben izin verirsem yapılacak diyor. 

ARKADAŞINI SATANA BEN SENDİKACI DEMEM

Hak - İş'i gördünüz dimi Taksim'de. tam bir sarı sendika çıkmışlar orada polis eşliğinde halay çekiyorlar. İşçiyi satan, arkadaşını satana ben sendikacı demem. Senin arkadaşların cop yiyor, sen polis izin vermiş halay çekiyorsun. Tam bir sarı sendika...

Her siyasi partiye devletin destek vermesi lazım. Yüzde 3'ün üstünde oy alan herkese devlet para versin dedik ama AKP engel oldu. Yine aynı maddede Siyasi Partiler'in özgürlüğüyle ilgili maddede cinsiyet eşitsizliğin ortadan kaldırılması için öneriler sunduk. Öneren kim CHP karşı çıkan AKP. Bütün kadınlara sesleniyorum; sizi siyasetten alıkoyan AKP'ye ders vermek sizin göreviniz.

İLK 3 MADDE BİZİM KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR

Bu ülkenin aydınlarına sesleniyorum. CHP'yi eleştiren o liberallere sesleniyorum. CHP'nin Anayasa Komisyonu'ndaki söylemlerini duydunuz mu? Duymadıysanız duyun da elinizi vicdanınıza koyun. Bizim kırmızı çizgilerimiz var. Anayasa'nın ilk 3 maddesi bizim kırmızı çizgimizdir.

SEN PKK'NIN ESİRİSİN SAYIN BAŞBAKAN

Süreç konusunu hepiniz biliyorsunuz. Defalarca Recep Tayyip Erdoğan niye konuşmuyorsun diye sorduk. Ben konuşmam dedi. İyi de pazarlık masaına oturan sensin. Masanın diğer tarafındaki konuşuyor. Sen neden konuşmuyorsun. Nereden öğreniyoruz pazarlıkları. AKP'nin Kandil sözcüsünden öğreniyoruz.

Bülent Arınç hükümetin sözcüsü ama bir de Kandil'de sözcüleri var. Şimdi soruyorum Murat Karayılan'ın söyledikleri dpğru mu değil mi? Ben dayattım, o da silahların gölgesinde kabul etti diyor. Daha ne desin. Sen esirsin Sayın Başbakan.


17 YAŞINDAKİ ÇOCUĞA POLİSİ GÖNDERİRSİN PKK'YA GELİNCE...

Bu utancın sorumlusu kim? Recep Tayyip Erdoğan. 17 yaşındaki çocuğa polisini gönderirsin. Asarsın kesersin. Terör örgütüne gelince susarsın. Biz böyle adama Başbakan demeyiz. Sen bu ülkeye layık değilsin. Sen bu ülkeyi Ortadoğu'da batağa sürükledin...

 
Bu haber toplam 2008 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri