Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu Erdoğan'a küfreden liseliyle buluştu

06.01.2015 10:33
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a küfreden daha sonra gözaltına alınıp serbest bırakılan liseliyi CHP Genel Merkezi'nde ağırladı.

Konya’da geçtiğimiz hafta bir basın açıklamasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla tutuklanan 16 yaşındaki liseli Mehmet Emin Altunses Kılıçdaroğlu'nun ziyaretçisiydi.

PARTİM BANA SAHİP ÇIKTI

Milliyet'ten Meriç Tafolar'ın haberine göre, Mehmet Emin Altunses, “Partim bana sahip çıktığı için teşekkür ederim. Bu süreçte yanımda olan başta Gençlik Kolları olmak üzere CHP örgütüne teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.

KILIÇDAROĞLU: YALNIZ BIRAKMAYIZ

Kılıçdaroğlu’nun da bu sözler üzerine, “Hiçbir evladımızı bu hukuksuz düzende yalnız bırakmayız. Hukuksuzluk karşısında ayrım yapmaksızın tüm mağdurların yanında duruyoruz” dediği öğrenildi.

"HUKUK İSTİYORUM"

Kılıçdaroğlu, Mehmet Emin Altunses’e, okuldaki durumunu sordu, dersleriyle ve notlarıyla tek tek ilgilendi. Kılıçdaroğlu’nun, “Üniversitede ne okumak istiyorsun? Hangi mesleği düşünüyorsun” sorusu üzerine, Altunses’in “Hukukçu olmak istiyorum” dediği öğrenildi. Bu sözler, Kılıçdaroğlu dahil görüşmeye katılanların tebessüm etmesine neden oldu.

Bu haber toplam 1928 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri