Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KILIÇDAROĞLU; ERDOĞAN'A SİLÜET BOZAN BİNALARI HATIRLATTI

07.06.2013 12:41
Topçu Kışlası için ısrar eden Başbakan Erdoğan'a Kılıçdaroğlu'ndan silüet hatırlatması: Topçu Kışlası yapacağını git Sultanahmet'in silüetini berbat eden o 3 binayı tıraşla.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'a Gezi Parkı protestoları üzerinden eleştilerine devam ettirdi.

Başbakan'a toplumla inatlaşma mesajı gönderen Kılıçdaorğlu, ''Benim inadım inat ben Topçu Kışlası'nı yapacağım diyor, otel olarak kullanılacakmış. Acaba birilerine söz mü verildi? Neden bu inat? İstanbul'da otel yapılacak yer mi kalmadı?'' diye sordu.

"GİT SULTANAHMET'İN SİLÜETİNİ BOZAN 3 BİNAYI TRAŞLA

Başbakan Erdoğan'ın Topçu Kışlası için tarihi yapı söylemini öne sürmesine tepki gösteren Kılıçdaroğlu, "o zaman git Sultanahmet'in silüetini bozan binaları tıraşla" dedi.

Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

"Dünyada halkın yüzde 50 oyunu çantada keklik gören bir başbakan var mı? Hayatımda bu kadar beceriksiz bir yönetim anlayışına hiç tanık olmadım. Topçu Kışlası yapacağını git Sultanahmet'in silüetini berbat eden o 3 binayı tıraşla. İstanbul'u rant alanına dönüştürdüler. Yarın mezarlıkları da rant alanına dönüştürürler.

"OTEL İÇİN BİRİLERİNE SÖZ MÜ VERDİN"

Başbakan Erdoğan'ın daha kapsayıcı bir dil kullanmasına dikkat çeken Kılıçdaroğlu, Topçu Kışlası ısrarı için "Acaba birilerine otel için söz mü verdin" sorusunu yöneltti.

Kılıçdaroğlu şunları söyledi;

Taksim Meydanı'ndan AKP'liler de var. Bir başbakanın daha kapsayıcı bir dil kullanması lazım. İnatla dayatmayla ne elde edilebilir. Bütün dünya ayağa kalktı. Bütün dünyanın gördüğünün bir kişi görmedi o da Recep Tayyip Erdoğan'dır. 'Benim inadım inat ben Topçu Kışlası'nı yapacağım' diyor, otel olarak kullanılacakmış. Acaba birilerine söz mü verildi? Neden bu inat? İstanbul'da otel yapılacak yer mi kalmadı? Suçlamada kolaycılıktır. Herkesi kucaklamak zor bir iştir. Sayın başbakanı zor işleri yapmaya davet ediyorum. Gençlerin sesine kulak vermeli başbakan. Bu gençler ne istiyor? Kendi çıkarları için bir şey istiyorlar mı? İstanbul için istiyorlar"

Bu haber toplam 2202 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri