Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu grup toplantısında konuştu

31.05.2016 15:20
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında seçmenlerin kendisini iktidar yapmasını istedi.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, başbakan olmak istediğini kastederek "Bana 4 yıl verin Türkiye'yi uçurayım" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının satırbaşları şöyle:

"TERÖRÜN DİNİ İMANI YOK DEDİK"

"Bugün gazetelerde fotoğraf var. Yüksekova'ya giden araçları gösteriyor. Teröre karşı çıktık. Terörün dini imanı yok dedik. Kimden gelirse gelsin karşı çıkacağız dedik. Hakkari, Nusaybin... Ayrım yapmadık.

"BÜTÜN TÜRKİYE'Yİ KUCAKLAYACAĞIZ"

Aynı memlekette yaşıyorsak insan önemli. Çocuklara sahip çıktık. Yardım dediler yardım gönderdik. Herkesin gerçeği görmesi lazım. teröre karşı hep birlikte duracağız. kimseyi inancından kimliğinden kaynaklı ayrımayacağız. Sözmü söz bütün Türkiye'yi kucaklayacağız.

"TERÖRE KİM GÖZ YUMDU?"

Anayasa dediler değiştirdiler. Terör biterse huzur gelir. Ama hiç kimsenin şunu unuıtmaması lazım. 2002'de sıfır terörle devraldılar. Şimdi kan gölü. Kim yaptı bunu? Kim Sur'un içine silah yığdırdı. Kim göz yumdu? Kim valilere talimat verdi? Bunun hesabını sormak zorundayız. Her şehidin kanı onların yakalarındadır. Yardım ve yataklık için suç duyurusunda bulunduk. Ahlaklı bir savcı bekliyoruz. Eli yanar diye sosyaya bakmıyorlar. Yanmaz savcı kardeşim.

Kılıçdaroğlu: Bana 4 yıl verin Türkiye'yi uçurayım İZLE

4 YIL İSTEDİ

Seçim yok. Oy da yok. Sanki seçimdeyiz gibi çalışıyoruz. Bir önceki hafta Rize'ye gittim. Çay üreticiler ve taraflarla konuştum. Ordu'daydım. Fındık üreticilerini dertlerini dinledim. Fındık üreticisi düşünülmüyor. Biz alınterine değer veren partiyiz. Kimse kazanmasa üretici kazanmalı. Bizim mücadelemiz bunun üzerine kurulu. Özel bir fındık yasasının çıkması lazım.

Defalarca bölgeye gittiler. Üreticinin sorunlarını çözmediler. Bana 4 yıl verin Türkiye'yi uçuracağız. Avrupa'nın lideri yapacağız"

Bu haber toplam 1264 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri