Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu`dan Hadis-i Şerif`li kartvizit

20.03.2009 20:26
CHP, yerel seçim öncesinde ilginç açılımlara imza atıyor.Muhafazakar kesimden oy almak isteyen CHP`li belediye başkan adayları, dinî söylemlerle seçmen karşısına çıkıyor.

Anamuhalefet partisinin Denizli Büyükşehir Belediye başkan adayı Hüsamettin Ataman, Kur`an-ı Kerim ayetini seçim propagandasının ana unsuru yaptı.

Kastamonu Belediye başkan adayı Müjgan Alagöz, seçim çalışmalarını türbe ziyaretiyle başlattı. Pendik Belediye başkan adayı Salih Usta, seçmenlere başörtüsü ve kandil simidi dağıttı. Kocaeli Büyükşehir Belediye başkan adayı Sefa Sirmen `her mahalleye Kur`an kursu` vaadinde bulundu. CHP İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu da benzer bir yönteme başvurdu.

 Kılıçdaroğlu, üzerinde kendi fotoğrafı ile hadis-i şerifin yer aldığı `çıkartma kartı` bastırdı. Kartta, Peygamber Efendimiz`in (sas) "Adaleti çiğneyen devlet adamlarını cezalandırmayan milletler çökmek zorundadır." hadis-i şerifi yer alıyor.

 Çıkartma kartları, seçim gezilerinde partililer tarafından vatandaşlara dağıtılıyor. Kılıçdaroğlu, bir süre önce İsmailağa cemaatinden oy isteyeceğini söylemişti. Ardından Unkapanı esnafını ziyaretinde Hızır Reis Türbesi`nde dua etmişti.

Kılıçdaroğlu, CHP Avcılar İlçe Kadın Kolları tarafından Dünya Kadınlar Günü`nde başörtüsü dağıtılmasını ise şu şekilde değerlendirmişti: "Eşarp, kadınların severek kullandığı bir giysi türü. Tüm kadınlar kullanıyor, kimisi fular, kimisi başörtü olarak. Kimisi de türban olarak kullanıyor. Dolayısıyla kadınların tarihte de vazgeçemediği bir giysi türü."

Bu haber toplam 1534 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri